• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Witamy na stronie Parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie

Ogłoszenia Parafialne

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu, 18 II 2018 r.

 

Dziś na Mszę św. na godz. 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z Rodzicami.

Dziś po Mszach św. comiesięczna zbiórka do puszek na tegoroczne remonty kościelne.

We wtorek WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie katechezę wygłosi Barbara Burek, misjonarka posługująca w Kazachstanie.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas której zostaną poświęcone 4 witraże w prezbiterium kościoła, odrestaurowane przez konserwatorów sztuki w Krakowie. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

W czwartek święto Katedry św. Piotra. Modlimy się szczególnie za Ojca Świętego i Stolicę Apostolską na Watykanie.

W czwartek o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Pułaskiego organizowany jest Dzień Otwarty Szkoły. Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko do klasy pierwszej, czwartej lub siódmej mogą w tym dniu zapoznać się z ofertą szkoły.

Szczególnymi nabożeństwami wielkopostnymi są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele na godz.16.00. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w czwartki o godz. 19.00 (animowana przez młodzież) oraz w piątki o godz. 8.00 i godz. 17.15.

W dolnym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 odprawiana jest Jutrznia prowadzona przez Neokatechumenat, a w poniedziałki i czwartki od godz. 8.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji w ciszy.

Najbliższy piątek, 23 lutego, zgodnie z prośbą papieża Franciszka, będziemy przeżywali jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju w Kongo i Sudanie.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Legionów, bloki nr 20 i 18. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy mieszkańców z ul. Legionów, blok nr 16: w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami: zbiórka do puszek po Mszach św. przeznaczona będzie na Misje.

W przyszłą niedzielęna Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy uczniów z naszej parafii z klasy II gimnazjum i kl. VII szkoły podstawowej wraz z Rodzicami na II spotkanie przed bierzmowaniem.

Prasa katolicka:

Niedziela– temat numeru: „Dziecko na celowniku” W Gościu niedzielnym artykuł o św. Ojcu Pio – spowiedniku Europy. Źródło – temat numeru: „Wiekopostne rady”. Na stolikach z prasą są też do zabrania do domu tekturowe skarbonki CARITAS na jałmużnę wielkopostną.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI Niedziela Zwykła, 11 II 2018 r.

  

Dziś, 11 lutego, wypada XXVI Światowy Dzień Chorego.

Dziś w Bazylice Ojców Bernardynów odbędzie się konferencja z okazji 100 rocznicy urodzin abpa Ignacego Tokarczuka. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.

Dziś rozpoczyna się 51.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiona Księga Trzeźwościowa, gdzie można wpisywać swoje intencje czy zobowiązania trzeźwościowe.

W poniedziałek będą przywiezione z Krakowa 4 odnowione witraże i umieszczone w zamontowanych w ubiegłym tygodniu nowych ramach okiennych.

We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

14 lutego, w Środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych i osobistego uświęcania się przez modlitwę pokutę i jałmużnę. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o: 6.30, 7.30, 8.30 oraz 16.00 i 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy (trzy posiłki w tym jeden do syta). Od Środy Popielcowej do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i nawrócenia oraz o dobre odprawienie rekolekcji.

Szczególnymi nabożeństwami wielkopostnymi są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele na godz.16.00. Natomiast na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w czwartki o godz. 19.00 (animowana przez młodzież) oraz w piątki o godz. 8.00 i godz. 17.15.

W piątekadoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.00.

Wpiątek o godz. 18.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu obok Zamku rozpocznie się NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ ulicami Rzeszowa. Zapraszamy do licznego udziału. Proszę zabrać ze sobą świece. Zakończenie nabożeństwa w Bazylice Ojców Bernardynów Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z Rodzicami.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. comiesięczna zbiórka do puszek na tegoroczne remonty kościelne.

 Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Legionów - domy i kamienice. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy mieszkańców z ul. Legionów, bloki nr 20 i 18: w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 Prasa katolicka:

W Niedzieli artykuł o „odkłamywaniu historii” W Gościu niedzielnym artykuł o „walce karnawału z postem”. W Źródle artykuł o objawieniach Matki Bożej w Lourdes”. Na stolikach z prasą są także do nabycia: Promyczek dobra, Arka, Droga

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Zwykła, 4 II 2018 r.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i Radia VIA. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.

W poniedziałek wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja. Różaniec w kościele od godz. 17.30.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Różaniec w kościele od godziny 17.00.

W czwartek, 8 lutego, wypada rocznica śmierci ks. dra Józefa Jałowego, budowniczego naszej świątyni i pierwszego proboszcza naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną w jego intencji. W czwartek poMszy św. wieczornej spotkanie Koła Apostolstwa Trzeźwości.

W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

W sobotę o godz. 10.30, z racji DNIA CHOREGO, dodatkowa Msza św. połączona
z sakramentem namaszczenia chorych
. Zapraszamy serdecznie chorych, niepełnosprawnych, seniorów oraz opiekunów.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej domy prywatne i z ul. Chełmońskiego. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian
z ul. Legionów – domy i kamienice: w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę w Bazylice Ojców Bernardynów odbędzie się konferencja z okazji 100 rocznicy urodzin abpa Ignacego Tokarczuka. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.

Na parkingu parafialnym stoi kontener na makulaturę na cele misyjne.

 

Prasa katolicka:

W Niedzieli i w Gościu niedzielnym artykuły o bieżących sprawach w Kościele i Polsce. W Źródle artykuł pt. „Kocham moją wiarę”. Na stolikach z prasą są czasopisma dla dzieci: Rycerzyk Niepokalanej i Promyczek dobra

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Zwykła, 28 I 2018 r.

 

W środę wspomnienie św. Jana Bosko. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

W czwartek zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Maryjny ze świecami w intencji Ojczyzny. Różaniec rozpoczyna się już o godz. 20.30.

 

W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec/gromnic. Msze św. będą o godz.: 6.30, 7.30, 8.30, 16.00 i 18.00. Składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne w diecezji. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00. Spowiedź od godz. 16.30.

 

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.00 adoracja i różaniec wynagradzający z rozmyślaniem, a o godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących na narodzenie dziecka. Zakończenie procesją w kościele z figurą Pani Fatimskiej. Natomiast po Mszy się odbędzie się koncert pt. „Ojcze nasz” ku czci św. Jana Pawła II, wielkiego czciciela Matki Bożej. Koncert wykona zespół NOROLIM. Serdecznie zapraszamy.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 21, kl. IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowa domy prywatne i ul. Chełmońskiego w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 Na parkingu parafialnym stoi kontener na makulaturę na cele misyjne.

Wspólnota dla Intronizacji NSPJ organizuje wyjazd na ogólnopolskie nocne czuwanie na Jasnej Górze w dniu 1 lutego 2018 r. Sa wolne miejsca. Informacje i zapisy pod nr telefonu: 720 - 107 327.

 

KOLĘDA

 

W ubiegły poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w 1830 mieszkaniach i domach na terenie naszej parafii. Dziękujemy za to publiczne świadectwo wiary, za wspólną modlitwę i wszelkie spostrzeżenia i dorady, które są pięknym dowodem zatroskania o naszą świątynię i wspólnotę parafialną. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji kolędy.

 

 

 

Prasa katolicka:

 

W Niedzieli artykuł o abpie Ignacym Tokarczuku pt. „Wielki Pasterz”. W Gościu niedzielnym artykuł o pielgrzymce papieża Franciszka do Peru i Chile. W Źródle artykuł pt. „Przynależność do parafii”. Na stolikach z prasą jest dostępny lutowy numer Rycerza Niepokalanej pt.dar rozumu

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Zwykła, 21 I 2018 r.

 

Dziś na Mszę św. godz. 13.30zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami: dzieci otrzymają książeczki.

Dziś po Mszach św. comiesięczna zbiórka do puszek na tegoroczne remonty kościelne.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za podjęciejakichkolwiek funkcji i uczestnictwo w zakończeniu można uzyskać odpust zupełny.

W piątek wypada dzień islamu.

W piątek od godz. 15.00 adoracja ku czci Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i nieszczęśliwych.

W niedzielę organizowany jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu: w rzeszowskiej Farze o godz. 16.00 Nabożeństwo Słowa Bożego połączone także z odczytaniem nazwisk Polaków z Rzeszowszczyzny zamordowanych za pomoc udzielaną Żydom.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 21, kl. III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 21,
kl. IV:
w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 

KOLĘDA

Dobiega końca wizyta duszpasterska. Dziękujemy za ofiary z racji kolędy, które można składać na tacę. Bóg zapłać. Plan kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek (22 I, od godz. 16.00): ul. Pułaskiego blok nr 9, klatki: VIII – X.

Uzupełnienie kolędy będzie także w poniedziałek 22 stycznia od godz. 16.00. Zapisy dzisiaj w zakrystii.

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Zwykła, 14 I 2018 r.

 

Dziś na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy uczniów z naszej parafii z klasy II gimnazjum i kl. VII szkoły podst. wraz z Rodzicami na I spotkanie przed bierzmowaniem.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 Spotkanie Opłatkowe Rady Parafialnej, Przełożonych Róż Różańcowych oraz członków Grup Parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

We wtorek Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. godz. 18.00. Następnie świadectwo i adoracja Najświętszego Sakramentu animowana śpiewami w wykonaniu Rzeszowskich Wieczorów Uwielbienia.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

W czwartek rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za podjęciejakichkolwiek funkcji i uczestnictwo w zakończeniu można uzyskać odpust zupełny.

W piątek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej. Z tej racji w naszej diecezji nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W Katedrze o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza.

W piątek od godz. 15.00 adoracja ku czci Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

W sobotę w Katedrze spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie o 10.30.

W przyszłą niedzielę na godz. 13.30zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. W tym dniu dzieci otrzymają książeczki.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. comiesięczna zbiórka do puszek na tegoroczne remonty kościelne.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 21, kl. II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 21, kl. III: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

Prasa katolicka:

W Niedzieli analiza orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W Gościu niedzielnym artykuł pt.: „Europejski fałsz o człowieku”. W Źródle „kilka pytań na Rok Niepodległej”.

 

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy za ofiary z racji kolędy, które można składać na tacę. Bóg zapłać. Plan kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek (15 I, od godz. 16.00): ul. Mochnackiego, ul. Pułaskiego (domy prywatne),
oraz ulice: Czarnoty, Kamińskiego, Nałkowskiej, Tuwima, Staffa,

Wtorek (16 I, od godz. 16.00): ul. Hoffmanowej bloki nr 21 i 23, ul. ks. Sondeja, ul. Łokietka oraz ul. Pułaskiego blok nr 5, kl. I

Środa (17 I, od godz. 16.00): ul. Pułaskiego blok nr 5, kl. II - V

Czwartek (18 I, od godz. 16.00): ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. I - IV

Piątek (19 I, od godz. 16.00): ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. V - IX

Sobota (20 I, od godz. 9.00): ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. X – XIII; blok nr 9, kl. I - II

Sobota (20 I, od godz. 14.00): ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. III - VII.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

(Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 I 2018 r.)

 

DZISIAJ po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. DZIŚ na Mszy św. o godz. 9.00 będzie śpiewał Chór Katedralny Pueri Cantores Resovienses. DZIŚ o godz. 18.00 w Środowiskowym Klubie Kultury AKWARIUM przy ul. Pułaskiego „Wieczór kolęd”. Wystąpią Wieczory Uwielbienia oraz młodzież Klubu Akwarium.

Chociaż dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, to jednak śpiew kolęd kontynuujemy do Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej (2 II).

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja. Różaniec w kościele od godz. 17.30.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Apostolstwa Trzeźwości.

W piątek adoracja ku czci Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i nieszczęśliwych.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 13.30 zapraszamy uczniów z naszej parafii z klasy II gimnazjum i kl. VII szkoły podstawowej wraz z Rodzicami na I spotkanie przed bierzmowaniem.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 w dolnym kościele Spotkanie Opłatkowe Rady Parafialnej, Przełożonych Róż Różańcowych oraz członków Grup Parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 17, kl. I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 21, kl. II: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

Prasa katolicka:

W Gościu niedzielnym artykuł „Bóg wyprowadza z depresji”. W Niedzieli Ojca Bocheńskiego diagnoza naszej cywilizacji. W Źródle artykuł: dlaczego zdecydowane NIE procedurze in vitro.

Plan kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek (8 I) - od godz. 16.00
ul. ks. Jałowego bloki nr: 17, 28, 28A oraz ul. Jałowego – kamienice i domy

Wtorek (9 I): od godz. 16.00: ul. Krakowska bloki: nr 8, 10, 12, 14

Środa (10 I): od godz. 16.00:
ul. Okulickiego blok nr 4; ul. Króla Augusta bloki nr: 11. 19, 21, 23, 23A

Czwartek (11 I): od godz. 16.00:
ul. Króla Augusta blok nr 25; ul. Króla Augusta – kamienice i domy prywatne

Piątek (12 I): od godz. 16.00: ul. Króla Augusta bloki nr: 27, 31

Sobota (13 I): od godz. 9.00: ul. Króla Augusta bloki nr: 29, 33

Sobota (13 I): od godz. 14.00: ulice: Budowlanych, Baczyńskiego, Chłopickiego, Gałczyńskiego, Królowej Jadwigi, Króla Jagiełły, Reymonta.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Świętej Rodziny: 31 XII 2017 r.

 

Dziś niedziela Świętej Rodziny i zakończenie STAREGO ROKU. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku będzie o godz. 16.30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny). Nie ma Mszy św. o 20.00.

 

W poniedziałek NOWY ROK i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi: Msze św. jak w niedzielę. Nie ma Mszy św. o 20.00.

 

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 17.00 – różaniec; 17.30 – nabożeństwo przed  obrazem MBNP; 18.00 – Msza św.

 

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

 

W czwartek zapraszamy na godz. 21.00 na APEL MARYJNY w intencji Ojczyzny.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o 15.00 Koronką. Spowiedź od godz. 17.00.

 

W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę nie będzie tylko Mszy św. o godz.: 13.30 i 20.00. Składka na tacę przeznaczona na misje. Na Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. O godz. 16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający z racji I soboty miesiąca, a po Mszy św. o godz. 17.00 błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

W przyszłą niedzielę kilka wydarzeń:
-
po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie
- na Mszy św. o godz. 9.00 będzie śpiewał Chór Katedralny Pueri Cantores Resovienses, a po Mszy św. mini-koncert
- o godz. 18.00 „Wieczór kolęd” w Środowiskowym Klubie Kultury AKWARIUM przy ul. Pułaskiego: wystąpią Wieczory Uwielbienia oraz młodzież Klubu Akwarium.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 17, kl. IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 21, kl. I: we wtorek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 19.00.

 

PRASA: W Niedzieli artykuł „ABC postanowień noworocznych” oraz artykuł o Kard. Stefanie Wyszyńskim w związku z dekretem papieskim o heroiczności jego cnót.

 

KOLĘDA

 

Rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu wizytę duszpasterską (kolędę) w domach i mieszkaniach naszej parafii. Jest to okazja do wspólnej modlitwy oraz do rozmów o życiu religijnym w rodzinie i w parafii. Przygotujmy się do wizyty duszpasterskiej stawiając na stole krzyż, świecę, Pismo św. Ofiary z racji kolędy można składać na tacę. Plan kolędy w najbliższym tygodniu:

 

Wtorek (2 I 2018) od godz. 16.00: ul. Sportowa blok nr 17 (cały), blok nr 21: klatka I

 

Środa (3 I) godz. 16.00: ul. Sportowa blok nr 21, kl.: II-IV; ul. Krakowska bloki: 3A i 5A

 

Czwartek (4 I): od 16.00: ul. Krakowska blok 7A; ul. Legionów bloki: 16, 18, 20 oraz domy prywatne

 

Piątek (5 I): od godz. 16.00: ul. Krakowska blok nr 1; ul. Krakowska – domy pryw.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Boże Narodzenie: 25 XII 2017 r.

W Boże Narodzenie i w Szczepana Msze św. jak w niedzielę z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 i o godz. 20.00. Dziś na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a potem poczęstunek „Torcikiem Królewskim” na urodziny Pana Jezusa.

W środę, 27 XII, imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Msza św.
w Katedrze o godz. 18.00.

W środę u nas o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek odbędzie się w Rzeszowie XIV Marsz za Życiem. Rozpoczęcie o godz. 17.15 na Starym Cmentarzu. Zakończenie Mszą św. w Bazylice Ojców Bernardynów.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W przyszłą niedzielę ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku będzie o godz. 16.30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 17, kl. III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 17, kl. IV: w sobotę od godz. 9.00.

 

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ (KOLĘDĘ) rozpoczniemy w czwartek, 28 grudnia od Osiedla Sportowego. Plan kolędy w tym tygodniu:

Czwartek (28 XII 2017): od godz. 9.00
ul. Sportowa blok nr 2 (cały), blok nr 4: klatki: I - II

Czwartek (28 XII 2017): od godz. 16.00
ul. Sportowa blok nr 2B (cały), blok nr 4: klatki: III - IV

Piątek (29 XII 2017): od godz. 9.00
ul. Sportowa blok nr 6 (cały), blok nr 6B: klatka I, ul. Wyspiańskiego

Piątek (29 XII 2017): od godz. 16.00
ul. Sportowa blok 2A (cały), blok nr 6B: klatki II - IV

Sobota (30 XII 2017): od godz. 9.00
ul. Sportowa blok nr 8 (cały), ul. Sportowa - domy prywatne,
ul. Kossaków, ul. Chełmońskiego

Sobota (30 XII 2017): od godz. 14.00
ul. Sportowa blok nr 10 (cały), blok nr 12 (cały).

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Adwentu: 24 XII 2017 r.

 

Dziś IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, 18.30 i 20.00. W dzień wigilijny zwyczajowo nie spożywamy pokarmów mięsnych. Pielęgnujmy też religijny charakter wieczerzy wigilijnej: wspólna rodzinna modlitwa prowadzona przez głowę rodziny, odczytanie z Pisma św. tekstu o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, kolędy. O godz. 24.00 Pasterka: taca z Pasterki przeznaczona na Dom Samotnej Matki prowadzony przez Siostry Sercanki.

W Boże Narodzenie na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a potem poczęstunek „Torcikiem Królewskim”.

W Boże Narodzenie i w Szczepana nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.

W środę, 27 XII, imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Msza św.
w Katedrze o godz. 18.00.

W środę u nas o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek odbędzie się w Rzeszowie XIV Marsz za Życiem. Rozpoczęcie o godz. 17.15 na Starym Cmentarzu. Zakończenie Mszą św. w Bazylice Ojców Bernardynów.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W przyszłą niedzielę ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU. Nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku będzie o godz. 16.30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 17, kl. III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 17, kl. IV: w sobotę od godz. 9.00.

PRASA KATOLICKA: Niedziela – podwójny świąteczny numer. W Źródle kalendarz na nowy rok. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Adwentu: 17 XII 2017 r.

Dziśna Mszę św. o 13.30 zapraszamy uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii św.

Dzisiaj o godz. 20.00 w dolnym kościele rozpoczną się Akademickie Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je ks. Grzegorz Kot. Kolejne spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek o godz. 20.00. Zakończenie rekolekcji we wtorek w ramach WIECZORU UWIELBIENIA o 18.00. W programie: Msza św., świadectwo ks. Kota, modlitwy uwielbienia. Młodzież z Wieczorów Uwielbienia przygotowała stroiki, kartki świąteczne i pierniki: do nabycia we wtorek wieczorem i w sobotę przy wejściu do kościoła.

W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek roraty o godz. 6.30 rano, w pozostałe dni tygodnia roraty o godz. 18.00. W czwartek wieczorna Msza św. połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia. W piątek o godz. 15.00 WIGILIA MIEJSKA na Rynku Rzeszowskim.

W ubiegłą niedzielę na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie złożono 2800 zł.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 17, kl. II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 17, kl. III: w poniedziałek od 16.00 i sobotę po spowiedzi czyli ok. 19.00.

W Biblioteczce, przy wejściu do kościoła i w zakrystii można nabywać POŚWIĘCONE OPŁATKI oraz ŚWIECE CARITAS. Składane ofiary za opłatki przeznaczymy w tym roku na trwający remonty kościelne.

Dziś po Mszach św. comiesięczna zbiórkę do puszek na tegoroczne remonty w kościele. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W tym tygodniu w kościołach Rzeszowa będą odbywały się całodzienne spowiedzi przedświąteczne: w czwartek w kościele Bożego Ciała i Podwyższenia Krzyża Św., w piątek w kościele Matki Bożej Różańcowej i Św. Krzyża, w sobotę we Farze. W naszej parafii całodzienna spowiedź będzie w sobotę w godz.: 8.30 - 12.30 i 14.30 - 19.00.

Chorych do spowiedzi i Komunii przedświątecznej proszę zgłaszać w zakrystii. Odwiedzimy ich w najbliższy czwartek od godz. 8.30.

W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, 18.30 i 20.00. Zwyczajowo nie spożywamy pokarmów mięsnych. Pielęgnujmy religijny charakter spotkania przy wigilijnym stole: wspólna rodzinna modlitwa prowadzona przez głowę rodziny, odczytanie z Pisma św. tekstu o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i śpiew kolęd. Niech na stole zapłonie też świeca Caritas. O godz. 24.00 Pasterka: taca z Pasterki przeznaczona na Dom Samotnej Matki prowadzony przez Siostry Sercanki.

W Boże Narodzenie na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a potem poczęstunek „Torcikiem Królewskim”.

W Boże Narodzenie i w Szczepana nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.

PRASA KATOLICKA: Niedziela - temat numeru: tajemnice Jasnej Góry. Gość niedzielny -temat numeru: fenomen rorat. W Źródle artykuł o St. Wyspiańskim, genialnym artyście.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela Adwentu: 10 XII 2017 r.

 

W adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 w dolnym kościele jest śpiewana JUTRZNIA. Zapraszamy.

 

Dziś na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum wraz z Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami.

 

Dziś obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

 

W poniedziałek o 19.00w Domu Diecezjalnym TABOR pokaz filmu „Proroctwo”.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

W środę kolejna rocznica wybuchu stanu wojennego. Msza św. za Ojczyznę w kościele farnym o godz. 18.00

 

W czwartek roraty o godz. 6.30 rano, w pozostałe dni tygodnia roraty o godz. 18.00. W czwartek wieczorna Msza św. połączona ze śpiewem nieszporów. W czwartek o godz. 8.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się konferencja naukowa o muzyce kościelnej. Szczegóły na plakacie.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

 

W sobotę o godz. 17.00 spotkanie Modlitewnej Wspólnoty Jana Pawła II. W sobotę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Dzieci zapraszamy do przygotowania ozdób na choinkę dla Pana Jezusa. Ozdoby będzie można przynieść w przyszłą niedzielę.

 

Bóg zapłać za 3200 zł złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na paczki świąteczne dla rodzin i osób potrzebujących w parafii. Paczki świąteczne będą wydawane przez Parafialny Zespół Caritas w piątek 15 XII w godz. 14.00 – 17.00 i w sobotę 16 XII w godz. 10.00 – 12.00. Produkty żywnościowe i chemiczne nadal można składać do pojemnika przed bocznym ołtarzem.

 

W przyszłą niedzielęna Mszę św. o 13.30 zapraszamy uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami z racji przygotowań do I Komunii św.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w dolnym kościele rozpoczną się Akademickie Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je ks. Grzegorz Kot. Szczegóły na plakacie.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni mieszkańcom z ul. Sportowej blok nr 17, kl. I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 17, kl. II: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

W Biblioteczce, przy wejściu do kościoła i w zakrystii można nabywać POŚWIĘCONE OPŁATKI oraz ŚWIECE CARITAS. Składane ofiary za opłatki przeznaczymy w tym roku na trwający remonty kościelne.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach św. comiesięczna zbiórkę do puszek na tegoroczne remonty w kościele. Bóg zapłać za wszelkie ofiary już złożone.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela Adwentu: 3 XII 2017 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Niech to będą 4 tygodnie umacniania wiary i pogłębiania osobistej pobożności przez lekturę Pisma św., prasy katolickiej i częstszy udział w nabożeństwach na tygodniu. Serdecznie zapraszamy na RORATY z procesją z lampionami. W dni powszednie o godz. 18.00, a w czwartki o godz. 6.30. W niedzielę procesja z lampionami będzie na Mszy św. o godz. 12.00.

W poniedziałek wspomnienie św. Barbary. W środę wspomnienie św. Mikołaja.

W czwartek zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Maryjny w intencji ojczyzny.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 12.00 oraz o 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy pragną odprawić  „GODZINĘ ŁASKI dla całego świata”. Adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 16.00.

W sobotę odbędzie się I Diecezjalny Kongres Trzeźwości. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 w kościele na Słocinie, a od 10.30 konferencje w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Adwent to czas stosowny do walki ze zniewoleniami. Na ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwościowa do wpisywania postanowień.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum wraz z Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami.

Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla rodzin i osób potrzebujących. Od jutra będzie też można składać produkty żywnościowe i inne do pojemnika przed bocznym ołtarzem.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 12, kl. IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 17, kl. I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W Biblioteczce i w zakrystiiŚWIECE CARITAS: proponowana ofiara : małe 5 zł, duże – 12 zł. Dodatkowe ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w parafii.

Od jutra przy wejściu do kościoła oraz w zakrystii będzie można nabywać POŚWIĘCONE OPŁATKI. Składane ofiary przeznaczymy w tym roku na remonty przy kopule kościoła. Nie będą roznoszone opłatki po mieszkaniach. Gdyby ktoś chodził i przedstawiał się jako organista czy kościelny z opłatkami, bądź ich wysłannik, to proszę to potraktować jako próbę oszustwa.

W prasie katolickiej artykuły wprowadzające w Adwent i nowy roku duszpasterski. Są do nabycia nowe numery Promyczka dobra oraz Wpisu

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
26 XI 2017 r.

 

Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wypada święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystości diecezjalne w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 12.00.

 

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy ODPUST. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej wspólnoty parafialnej i świątyni, modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy swoje życie chrześcijańskie wiążą z tym miejscem. Uroczysta suma odpustowa o godz.12.00 pod przewodnictwem ks. prał. Ireneusza Folcika. Będzie to też Msza św. jubileuszowa Chóru CANTATA, świętującego 60 lat swojego istnienia. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.

 

W środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z Wypominkami.

 

W czwartek święto św. Andrzeja. Msza św. wieczorna ze śpiewem nieszporów.

 

W tym tygodniu wypada I piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką, a zakończenie o 17.30 Wypominkami. Spowiedź od godziny 17.00.

 

W sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.00 Adoracja, o 17.30 Różaniec połączony z Wypominkami. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek spodziewających się dziecka. Po Mszy św. procesja wynagradzająca z figurą MB Fatimskiej. Ofiary na tacę złożone w tym dniu są darem na odnowienie witraża Niepokalanego Serca NMP.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 12, kl. III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 12, kl. IV: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszamy na Roraty połączone z procesją z lampionami. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur przedpołudniowy Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla rodzin i osób potrzebujących w parafii.

 

MOPS w Rzeszowie poszukuje kandydatów do pełnienie funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu Rzeszowa. Szczegóły na plakacie.

 

Na parkingu parafialnym stoi misyjny kontener na makulaturę. Misjonarzy można też wspomóc nabywając kalendarz misyjny lub czasopismo „Świat misyjny” (są na stolikach z prasą.

 

Informacje o prasie:

 

Niedziela temat numeru: Chrystus Król. W Gościu niedzielnym artykuł o naturalnej wstydliwości, której nie można niszczyć. W Źródle artykuły o przewodniku duchowym Karola Wojtyły. 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXIII niedziela zwykła: 19 XI 2017 r.

 

Dziś wspominamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

Dziś na Mszę św. o 13.30 zapraszamy uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami z racji przygotowań do I Komunii św.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 na otwarcie wystawy malarstwa sakralnego naszej parafianki Barbary Sierżęgi (zapraszamy do dolnego kościoła).

W poniedziałekwspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

We wtorek WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie katecheza i śpiewy uwielbienia.

W środę wspomnienie św. Cecylii. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wypominki.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona z nieszporami. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. wręczenie modlitewników, a po Mszy św. zebranie.

W piątek na od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: o 17.30 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z okazji Dnia Kolejarza. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Msza św. w Katedrze o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali nasz ODPUST PARAFIALNY.Na każdej Mszy św. ponowienie aktu uznania Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30. Główna Msza św. o godz. 12.00:będzie jej przewodniczył ks. prałat Ireneusz Folcik. Będzie to też Msza św. jubileuszowa Chóru Cantata, świętującego 60 lat swojego istnienia.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 12, kl. II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 12, kl. III: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Dziś po Mszach św. comiesięczna zbiórkę do puszek na tegoroczne remonty kościelne. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary oraz te złożone w zakrystii i kancelarii czy wpłacone na konto.

Od tego roku szkolnego w diecezji rzeszowskiej przygotowanie do bierzmowania będzie trwało 2 lata. Miejscem przygotowania jest parafia zamieszkania. Zapisy dla uczniów klas II gimnazjum oraz klas VII szkoły podstawowej w zakrystii i w kancelarii parafialnej do dzisiaj.

Bóg zapłać za ofiary z racji wypominek. Modlitwy za Zmarłych odprawiamy w dni powszednie o 17.30. Druki na Wypominki listopadowe są wyłożone na stolikach w tyle kościoła. WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii.

MOPS w Rzeszowie poszukuje kandydatów do pełnienie funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu Rzeszowa. Szczegóły na plakacie.

 

Prasa katolicka

W Niedzieli i w Gościu niedzielnym artykuły o pomocy udzielanej potrzebującym. W Źródło prezentuje postać bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki. Na stolikach z prasą są do nabycia kalendarze misyjne.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA: 12 XI 2017 r.

 

Dziś obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

 

Dziś o godz. 16.00 na Rynku Rzeszowskim wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

W środę o godz. 17.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wypominki. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

 

W czwartek Msza św. wieczorna połączona z nieszporami. Zapraszamy

 

W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla i naszym odpustem parafialnym. W ramach tej nowenny zapraszamy:

 

- w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy o godz. 15.00 Koronką i nabożeństwem drogi krzyżowej w kościele,

 

- w sobotę, 18 listopada, na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu zespołu UNANIME, który rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej (szczegóły na plakacie),

 

- w niedzielę, 19 listopada, na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy członków Caritas oraz wszystkich wolontariuszy oraz osoby udzielające pomocy. A po Mszy św. na otwarcie wystawy malarstwa sakralnego naszej parafianki Barbary Sierżęgi.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 12, kl. I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 12, kl. II: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę wypada I Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka.

 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 13.30 zapraszamy uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami z racji przygotowań do I Komunii św.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach św. organizujemy comiesięczną zbiórkę do puszek na tegoroczne remonty parafialne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary już złożone w zakrystii i kancelarii czy wpłacone na konto.

 

Od tego roku szkolnego w diecezji rzeszowskiej przygotowanie do bierzmowania będzie trwało 2 lata. Miejscem przygotowania jest parafia zamieszkania. Zapisy dla uczniów klas II gimnazjum oraz klas VII szkoły podstawowej w zakrystii i w kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli.

 

Bóg zapłać za ofiary z racji wypominek. Modlitwy za Zmarłych odprawiamy w dni powszednie o 17.30. Druki na Wypominki listopadowe są wyłożone na stolikach w tyle kościoła. WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii.

 

MOPS w Rzeszowie poszukuje kandydatów do pełnienie funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu Rzeszowa. Szczegóły na plakacie.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA: 5 XI 2017 r.

 

Dziś po Mszach św.zbiórka do puszek dla Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie jako tzw. „pomoc jesienna”.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

W środę o godz. 17.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wypominki.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona z nieszporami. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Apostolstwa Trzeźwościowego.

W czwartek o godz. 10.30 dodatkowa Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli szkół Rzeszowa i okolicy. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych Wypominkach szkolnych.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką. O godz. 17.30 Wypominki.

W sobotę, 11 listopada, wypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Udekorujmy domy i bloki flagami narodowymi. W Farze Rzeszowskiej uroczystości miejskie: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 10. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 12, kl. I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę wypada IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.

Od tego roku szkolnego w diecezji rzeszowskiej przygotowanie do bierzmowania będzie trwało 2 lata. Miejscem przygotowania jest parafia zamieszkania. Zapisy dla uczniów klas II gimnazjum oraz klas VII szkoły podstawowej w zakrystii i w kancelarii parafialnej do połowy listopada.

Bóg zapłać za ofiary z racji wypominek. Modlitwy za Zmarłych odprawiamy w dni powszednie o 17.30. Druki na Wypominki listopadowe są wyłożone na stolikach w tyle kościoła. WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii.

MOPS w Rzeszowie poszukuje kandydatów do pełnienie funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu Rzeszowa. Szczegóły na plakacie.

 

PRASA KATOLICKA

Niedziela temat numeru: Amnestia z wysokiego nieba. W Gościu niedzielnym artykuł o proteście lekarzy rezydentów. Źródło - temat numeru: „Święto niepodległości”. Dla dzieci takie czasopisma jak: Świat misyjny oraz Ola i Jaś

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA: 29 X 2017 r.

 

We wtorek zakończenie nabożeństw październikowych.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 z racji Mszy św. odprawianych na cmentarzach rzeszowskich o godz. 14.00. Nie będzie też Mszy św. akademickiej o godz. 20.00. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Wypominkami.

W czwartek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.: 6.30, 7.30, 8.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja w kościele i modlitwy za zmarłych. A o godz. 21.00 Apel Maryjny.

W listopadzie za pobożne nawiedzenie cmentarza możemy zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych: w dniach  1-8 XI – odpust zupełny, w pozostałych dniach – odpust cząstkowy. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, czego wyrazem jest przystąpienie do spowiedzi świętej oraz przyjęcie Komunii Św. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych odmawiając: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca oraz dowolną modlitwę według intencji Papieża.

Przeżyjmy te dni w duchu chrześcijańskiej modlitwy za zmarłych oraz przyzywając orędownictwa Świętych. Skorzystajmy w tym tygodniu z sakramentu spowiedzi, aby w stanie łaski uświęcającej nawiedzać cmentarze i móc zyskiwać odpusty za zmarłych.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką, a zakończenie o 17.30 różańcem i Wypominkami.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.00 Adoracja, o 17.30 Różaniec połączony z Wypominkami. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek spodziewających się dziecka. Od I soboty listopada nabożeństwa I sobotnie będą ubogacone o procesję z figurą MB Fatimskiej. Ofiary na tacę złożone w tym dniu będą darem na odnowienie witraża Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 10: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Druki na Wypominki zwykłe są wyłożone na stolikach w tyle kościoła. Za zgłoszonych zmarłych odmawiamy w listopadzie różaniec o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii. Na wypominki roczne zgłaszać maksymalnie 2 lub 3 imiona. Za zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 8.45 oraz odprawiamy 1 Mszę św. w miesiącu. Szczegóły na tablicy pod chórem.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA: 22 X 2017 r.

 

Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny – składka na tacę jest przeznaczona na misje.

 

Kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy dziś na godz. 13.30 na Mszę św. połączoną z obrzędem poświęcenia różańców.

 

Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

 

W środę o godz. 17. 30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym.

 

W czwartekMsza św. wieczorna połączona z nieszporami.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W sobotęświęto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 18.00 odpust w kościele pw. św. Judy Tadeusza. Udamy się tam w pieszej pielgrzymce. Serdecznie zapraszamy. Wymarsz spod kościoła o godz. 17.15.

 

W przyszłą niedzielę przejście na czas zimowy. Godziny Mszy św. bez zmian.

 

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 8, kl. IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 10, kl. I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

Druki na Wypominki listopadowe są wyłożone na stolikach w tyle kościoła. Za zgłoszonych zmarłych będziemy codzienne w listopadzie o godz. 17.30 odmawiali cząstkę Różańca św.

 

WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii. Na wypominki roczne zgłaszać maksymalnie 2 lub 3 imiona. Za zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 8.45 oraz odprawiamy 1 Mszę św. w miesiącu. Szczegóły na tablicy pod chórem.

 

W dniach 4-5 listopada odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Wyjazd wspólny pociągiem. Zapisy i informacje u ks. wikariusza Rafała Grzesika Diecezjalnego Duszpasterza Kolejarzy.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA: 15 X 2017 r.

 

Dziś przypada Dzień Dziecka Utraconego: modlimy się za wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka.

Dziś na Mszę św. o 13.30 zapraszamy uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami z racji przygotowań do I Komunii św. Dzieci otrzymają różańce.

Dziś odbywa się w kościołach LICZENIE WIERNYCH.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.

We wtorek WIECZÓR UWIELBIENIA pt. Maryja wzorem świętości: o 18.00 Msza św., a następnie katecheza i adoracja animowana przez Rzeszowskie Wieczory Uwielbienia.

W środęwspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. O godz. 17. 30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona z nieszporami.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę w Katedrze odbędzie się Diecezjalny Kongres Misyjny: rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.

W sobotę, 21 października, organizujemy parafialny wyjazd do Huty Komorowskiej do Muzeum ks. kard. Adama Kozłowieckiego – Apostoła Afryki. Wyjazd o godz. 9.30 z parkingu parafialnego. Koszt przejazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.

Kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 13.30 na Mszę św. połączoną z obrzędem poświęcenia różańców.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17.00 spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 8, kl. III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 8, kl. IV: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Na stoliku przy konfesjonale ks. Infułata Sondej oraz stolikach z prasą są wystawione listy popierające projekt ustawy „Powstrzymaj aborcję”. Ustawa chce objąć ochroną prawną chore dzieci nienarodzone czego do tej pory nie mają: zapewnić im prawo do leczenia i uchronić przed pozbawieniem życia przez aborcję. Zapraszamy do poparcia.

W dniach 4-5 listopada odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Wyjazd wspólny pociągiem. Zapisy i informacje u ks. wikariusza Rafała Grzesika Diecezjalnego Duszpasterza Kolejarzy.

Prasa katolicka!

W Gościu niedzielnym wywiad z Prezydentem Andrzejem Dudą. Niedziela - temat numeru: Sto lat Fatimy. Źródło – numer specjalny: 100-lecie Rycerstwa Niepokalanej. Na stolikach są do nabycia także czasopisma dla dzieci: Ola i Jaś oraz Promyczek dobra.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA: 8 X 2017 r.

 

Dziś przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. Ofiarą do puszek wspieramy papieski fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Po Mszy św. o godz. 10.30 będzie „kiermasz ciastka papieskiego”. Główne uroczystości w Katedrze i Parku Papieskim: o godz. 15.00 Msza św. ok. 16.30 koncert w Parku Papieskim: wystąpi Chór Pueri Cantores Resovienses oraz Mieczysław Szcześniak. Od godz. 12.30 w Parku Papieskim gry i zabawy dla dzieci i rodzin.

 

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.

 

W poniedziałekwspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

 

W środęo godz. 17. 30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym.

 

11 października w kinie „Zorza” o godz. 19.00 przedpremierowa projekcja filmu „Dwie korony”, opowiadającego  o życiu św. Maksymiliana Kolbe.

 

W czwartek Msza św. wieczorna połączona z nieszporami, a po niej spotkanie Koła Trzeźwościowego.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W piątek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, a następnie nabożeństwo różańcowe i procesja z lampionami. Nie będzie różańca o godz. 17.30, ani Mszy św. o godz. 18.00.

 

W sobotę Porozumienie Podkarpackich Organizacji Chrześcijańskich, Narodowych i Patriotycznych zaprasza na  manifestację w obronie chrześcijaństwa i suwerenności Polski. O godz. 12.00 Msza św. w kościele św. Krzyża, a potem przemarsz pod pomnik Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej.

 

W sobotę wypada też Dzień Nauczyciela – naszą modlitwą obejmujemy wszystkich wychowawców i nauczycieli oraz odpowiedzialnych za edukację.

 

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Dziecka Utraconego, będziemy się modlić za wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka.

 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 13.30 zapraszamy uczniów klas III szkoły podst. wraz z rodzicami z racji przygotowań do I Komunii św. Dzieci otrzymają różańce.

 

W przyszłą niedzielę odbędzie się w kościołach LICZENIE WIERNYCH.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 8, kl. II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 8, kl. III: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

Prasa katolicka!

 

Gość niedzielny – artykuł główny: „Co zrobić, gdy twoje dziecko traci wiarę? W Niedzieli artykuł o budzeniu Europy Chrystusowej. W Źródle artykuły o Janie Pawle II. Na stolikach pod chórem można także nabyć Arkę, Drogę i czasopisma dla dzieci: Ola i Jaś oraz Promyczek dobra.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI Niedziela zwykła: 1 X 2017 r.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur przedpołudniowy Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. Dziś na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas „O” wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd pobłogosławienia i zawierzenia opiece Aniołów Stróżów. Dziś o godz. 15.00 przy Krzyżu obok Zamku rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Zapraszamy do udziału.

Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza św. akademicka o godz. 20.00 w dolnym kościele.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym.

W przyszłym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.

W czwartek wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W czwartekMsza św. wieczorna połączona z nieszporami. O godz. 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W sobotę, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W kościele pw. Matki Bożej Różańcowej Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Udamy się tam w pieszej pielgrzymce. Wymarsz spod kościoła o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę, w ramach modlitwy Różaniec do granic, zapraszamy do naszego kościoła na godz. 14.00 na modlitwę różańcową.

W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP: o 17.00 adoracja i różaniec, o 18.00 Msza św. i błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. Główne uroczystości w Katedrze i Parku Papieskim: o godz. 15.00 Msza św., a o 16.30 koncert. Od 11.30 w Parku Papieskim gry i zabawy dla dzieci. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc stypendialną dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 8, kl. I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 8, kl. II: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Trwa głosowanie do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Polecamy Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” (nr 81 w kategorii III) oraz modernizację boiska sportowego w kompleksie szkół przy ul. Wyspiańskiego (nr 52 w kategorii II). Karty do głosowania są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnioną kartę należy złożyć osobiście w dowolnym punkcie obsługi mieszkańców.

Prasa katolicka

W Gościu niedzielnym artykuł o różańcu pt. „Łańcuch ocalenia”. W Niedzieli między innymi artykuły o ks. Franciszku Blachnickim, trzeźwości czy różańcu do granic.W Źródle artykuł maryjny pt. „Orędowniczka i Przewodniczka”.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV Niedziela zwykła: 24 IX 2017 r.

 

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw o trzeźwość narodu.

 

Dziś, z racji przypadającego Światowego Dnia Serca, na Rynku Rzeszowskim od godz. 12.00 festyn, będzie też można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań.

 

We wtorek w Domu Diecezjalnym TABOR o 19.15 odbędzie się spotkanie z aktorem Krzysztofem Czeczotem.

 

W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami można składać przed ołtarzem Matki Bożej.

 

W czwartek wspomnienie św. Wacława. Msza św. wieczorna połączona z nieszporami.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

W sobotę wspomnienie św. Hieronima.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur przedpołudniowy Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas „O” wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd pobłogosławienia i zawierzenia opiece Aniołów Stróżów.

 

Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 przy Krzyżu obok Zamku rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny: gorąco zapraszamy do udziału.

 

Od następnej niedzieli powraca Msza św. akademicka o godz. 20.00 w dolnym kościele.

 

W październiku zapraszamy gorąco na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 6b, kl. IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 8, kl. I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

Trwają zapisy na Diecezjalny Uniwersytet Trzeciego Wieku i do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Szczegóły na plakatach.

 

Dziś po Mszach św. u przedstawicieli Rady Parafialnej będzie można złożyć ofiarę na tegoroczne remonty parafialne. Bóg zapłać również za wszelkie ofiary już złożone w zakrystii i kancelarii czy wpłacone na konto.

 

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” jest na liście zadań do głosowania Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 pod numerem 81 w kategorii III. Prosi się o poparcie tego wydarzenia. Karty do głosowania są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnioną kartę należy złożyć osobiście w dowolnym punkcie obsługi mieszkańców. Można też zagłosować przez Internet.

 

Prasa katolicka

 

W Gościu niedzielnym artykuł pt. „Siła wierności” o wierności małżeńskiej po rozłące. W Niedzieli artykuł o śp. bpie Kazimierzu Ryczanie.W Źródle artykuł o świętych Archaniołach. Arka – temat numeru: „Bł. Wincenty Kadłubek”.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela zwykła: 17 IX 2017 r.

 

Dziś na Mszę św. o 13.30 zapraszamy uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami z racji przygotowań do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

Dziś przypada 78. rocznica napaści sowieckiej na Polskę w 1939 r. Uroczystości patriotyczne rozpoczną się o godz. 18.30 w kościele przy ul. 3 Maja.

Dziś przypada 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu: z tej racji po Mszach św. diecezjalna zbiórka do puszek na Katolickie Radio VIA.

W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II oraz Akcji Katolickiej.

We wtorek wspomnienie Matki Bożej Saletyńskiej. We wtorek kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA: 18.00 Msza św., a następnie katecheza i śpiewy uwielbienia.

Zmarł ks. bp Kazimierz Ryczan, który posługiwał w Duszpasterstwie Akademickim „Wieczernik” przy naszej parafii. Pogrzeb we wtorek o 14.00 w Kielcach w katedrze.

W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego.

W czwartek wspomnienie św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msza św. wieczorna połączona z nieszporami.

W czwartek kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Zbiórka o 18.00 przy kościele i wspólne przejście na Mszę św. do Fary.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia od 15.00.

W piątek o 16.30 w Domu Kultury „1000-lecia” przy ul. Staromiejskiej odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Osiedla Króla Augusta. Zapraszają władze miasta.

W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. u przedstawicieli Rady Parafialnej będzie można złożyć ofiarę na remonty w kościele. Bóg zapłać.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 6b, kl. III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 6b, kl. IV: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Trwają zapisy na Diecezjalny Uniwersytet Trzeciego Wieku i do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Szczegóły na plakatach.

W niedzielę, 24 września br., organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w ramach ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W drodze powrotnej nawiedzimy Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

 

Prasa katolicka

W Gościu niedzielnym artykuł o obronie nienarodzonych chorych dzieci. W Niedzieli artykuł o inicjatywie pt. „Różaniec do granic”.W Źródle artykuł pt. „Młodość i starość po Bożemu”.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII Niedziela zwykła: 10 IX 2017 r.

 

Dziś kazania wygłasza o. Józef Mizera, kapucyn z Kielc. 

Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: Maryja wychowawczyni pokoleń. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic w Róży 12-letniego Pana Jezusa
z Nazaretu.

W poniedziałek od godz. 17.00 kandydaci do bierzmowania z Rzeszowa i okolicy mają spotkanie u Ojców Bernardynów z ks. Biskupem. Nasza parafialna grupa kandydatów wyruszy razem spod kościoła: zbiórka o godz. 16.30.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszamy także rodziców.

We wtorek główneuroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej: o godz. 18.00 Msza św. w Ogrodach Bernardyńskich. Na te uroczystości udamy się w pieszej pielgrzymce: wymarsz spod kościoła o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

W środę, 13 września, zapraszamy na V NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. O godz. 19.00 Msza św., a następnie różaniec fatimski, intencje z nowenny maryjnej i procesja. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, ani nowenny o 17.30. W środę o godz. 10.00 spotkanie parafialnego zespołu Caritas.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona z nieszporami. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.Odpust w kościele przy ul. 3 Maja o godz. 12.00 i przy ul. Krakowskiej o godz. 18.00. Na Mszę św. odpustową do kościoła przy ul. Karkowskiej udamy się w pieszej pielgrzymce: wyjście o godz. 17.15. Zapraszamy.

W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00. 

W piątek na godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klas od 3 do 6 na pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych. W ramach spotkania zabawy, śpiew, pogłębianie wiary. Trwa ok. 2 godzin.

W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej na spotkania Oazy młodzieżowej i KSM-u. Zapraszamy szczególnie nowych chętnych.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 6b, kl. II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 6b, kl. III: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

We wrześniu nie ma w niedziele Mszy św. akademickiej o godz. 20.00.

Trwają zapisy na Diecezjalny Uniwersytet Trzeciego Wieku i do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami z racji przygotowań do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. diecezjalna zbiórka do puszek na Radio VIA.

W niedzielę, 24 września br., organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w ramach ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W drodze powrotnej nawiedzimy Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

Prasa katolicka

W Gościu niedzielnym artykuł pt.: „czy w dzisiejszych czasach można jeszcze upominać grzeszników?”. W Niedzieli artykuł pt. „Strategia świętej wojny islamistów”.W Źródle artykuł o cudownym krzyżu w Mogile.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII Niedziela zwykła: 03 IX 2017 r.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza św. o godz. 13.30.

 

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczniów i rodziców, nauczycieli i parafian serdecznie zapraszamy na Msze św. szkolne: o 8.00 – gimnazjum; o 9.00 – liceum; o 10.00 – szkoły podstawowe i o 12.00 – szkoła sportowa. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja, a od 17.30 Różaniec.

 

We wtoreko godz. 17.00 w Domu Katechetycznym rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Może w nich uczestniczyć także młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

 

W środę o 11.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie dotyczące leczenia chorób zwyrodnieniowych, reumatycznych i innych. Szczegóły na ulotkach przy prasie.

 

W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na pierwsze powakacyjne spotkanie. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 

W piątek, 8 września, w święto Narodzenia NMP, po każdej Mszy św., dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

 

W piątek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Oazy, zapraszamy serdecznie nowe osoby.

 

W tym tygodniu odbędzie się w Rzeszowie Ogólnopolski Kongres Chórów. Jeden z koncertów będzie w naszym kościele, w piątek, 8 września o godz. 19.00. Zapraszamy!

 

Ojcowie Bernardyni zapraszają w tym tygodniu na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Szczegółowy program nabożeństw na plakacie.

 

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi o. Józef Mizera, kapucyn z Kielc. Po Mszach św. będzie można wspomóc to zgromadzenie zakonne dobrowolną ofiarą.

 

W ubiegłą niedzielę w ramach diecezjalnej zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym w Polsce przez wichury zebrano u nas 5 tys. zł. Bóg zapłać!

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 6b, kl. I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 6b, kl. II: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

We wrześniu nie ma w niedziele Mszy św. akademickiej o godz. 20.00.

 

Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają na ogólnopolskie czuwanie modlitewne w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Wyjazd z Rzeszowa 14 września br. o godz. 16.00, a powrót na następny dzień o godz. 9.00. Koszt. 35 zł. Szczegóły na plakacie.

ŚWIETLICA PARAFIALNA

4 i 5 IX br. w godzinach od 13.00 do 17.30  zapisy do świetlicy profilaktyczno- wychowawczej, która od wielu lat działą przy parafii , zapisy będą w budynku katechetycznym.

Od 6 września rozpoczynamy zajęcia, zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.

Świetlica uczy i wychowuje, otacza opieką po zajęciach szkolnych w godz. od 13.00 do 18.00. Oferuje opiekę, naukę oraz wiele ciekawych zajęć umożliwiających prawidłowy rozwój dziecka.

 

Prasa katolicka

 

W Gościu niedzielnym artykuł pt.: „Niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą”. W Niedzieli artykuł o bł. ks. J. Popiełuszce. W Źródle artykuł o reformie premiera Władysława Grabskiego, który w 1924 roku wprowadził do obiegu „złotego polskiego”. O objawieniach maryjnych w Gietrzwałdzie można przeczytać w miesięcznikach: Arka oraz Cuda i łaski Boże.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXI Niedziela zwykła: 27 VIII 2017 r.

 

Dziś, 27 sierpnia, przy Katedrze Rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne. Powitanie delegacji o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na to dziękczynienie za tegoroczne zbiory.

W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

We wtorek odbędzie się X Rzeszowski Marsz na rzecz trzeźwości. Rozpoczęcie o godz. 17.30 Mszą św. w kościele przy ul. 3 Maja a następnie przejście na Rynek. Zapraszamy

W środę o godz. 17.30. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, 31 sierpnia od godz. 6.00 najpóźniej do 13.00 będzie można na parkingu kościelnym składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wszelkiego rodzaju. Zbiórkę tę przeprowadza kościelna organizacja „Kościół w Potrzebie” na cele misyjne.

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek, 1 września, 78. rocznica wybuchu II wojny światowej: modlimy się za Ojczyznę.W piątek od godz. 15.00 do godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.00 adoracja i różaniec wynagradzający, o 18.00 Msza św. i błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz. 13.30.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 6, kl. IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 6b, kl. I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Rok szkolny rozpocznie się w poniedziałek 4 września. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 17.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do skorzystania z tego sakramentu w tym tygodniu i nie odkładania aż na I piątek.

W kinach można obejrzeć film fabularno-dokumentalny pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”.

We wrześniu odbędzie się w Rzeszowie Wielki Kongres Chórów Pueri Cantores. Jeden z koncertów będzie w naszym kościele 8 września o godz. 19.00.

W ubiegłą niedzielę w zbiórce po Mszach św. Rada Parafialna uzbierała 4300 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność na rzecz remontów kościelnych.

Dziś w kościołach naszej diecezji po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym w Polsce przez wichury i nawałnice. Bóg zapłać!

Prasa katolicka

W Gościu niedzielnym dodatek: płytka z filmem „Misja”. W Niedzieli artykuł o „Muzeum Powstania Warszawskiego”.W Źródle artykuł o częstej spowiedzi.

4 IX 2017 (poniedziałek)

rozpoczęcie roku
szkolnego i katechetycznego

 

PORZĄDEK Mszy św.

 

Godz. 6.30 – Msza św. parafialna
Godz. 7.30 – Msza św. parafialna

Godz.   8.00  - Msza św. dla szkół
                          gimnazjum

 

Godz.   9.00  - Msza św. dla szkół
                          liceum

 

Godz. 10.00  - Msza św. dla szkół
                         
szkoła podstawowa

Godz. 12.00  - Msza św. dla szkół
                         
Szkoła Mistrzostwa Sportowego

 

Godz. 18.00 – Msza św. parafialna

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców
oraz nauczycieli i parafian
.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XX Niedziela zwykła: 20 VIII 2017 r.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W środę wspomnienie bł. Władysława Findysza. W Nowym Żmigrodzie uroczystości diecezjalne od godz. 11.00.

W czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny.

W niedzielę, 27 sierpnia, przy Katedrze Rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na to dziękczynienie za tegoroczne zbiory.

W poniedziałek, 28 sierpnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 6, kl. III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 6, kl. IV: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W kinach można obejrzeć film fabularno-dokumentalny pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”.

We wrześniu odbędzie się w Rzeszowie Wielki Kongres Chórów Pueri Cantores. Organizatorzy potrzebują do pomocy wolontariuszy. Szczegóły na plakacie.

 

Dziś po Mszach św. u przedstawicieli Rady Parafialnej będzie można złożyć ofiarę na tegoroczne remonty parafialne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w zakrystii i kancelarii czy wpłacane na konto.

 

Prasa katolicka

W Gościu niedzielnym wywiad z ks. bp. Grzegorzem Rysiem o Matce Bożej pt. „Koronowana Służąca”. W Niedzieli artykuł o Sanktuarium na Jasnej Górze: „Wyjątkowy tron, wyjątkowe królestwo”. Źródło numer specjalny: „Jubileusz Jasnogórskiej Pani”. Arka – temat numeru: „Sanktuarium św. Jakuba w Lęborku”

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX Niedziela zwykła: 13 VIII 2017 r.

  

Dziś, 13 sierpnia, zapraszamy na IV NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30, a następnie Różaniec fatimski i procesja.

 

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Maksymiliana Kolbe;w środę – św. Stefana Węgierskiego; w czwartek – św. Jacka.

 

We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania na temat „Cudownego Medalika” wygłosi ks. prof. Przemysław Nowakowski z Krakowa. Msze św. jak w niedzielę. Nie ma Mszy św. o 13.30. Na Mszach św. poświęcenie owoców, kwiatów i ziół oraz wręczanie „Cudownego Medalika”. U Ojców Bernardynów odpust.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 6, kl. II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 6, kl. III: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

Na ekrany kin wchodzi film fabularno-dokumentalny pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Już jest wyświetlany w kinie „Zorza”, a od 18 sierpnia także w innych kinach.

 

W przyszłą niedzielę, z racji III niedzieli miesiąca, po Mszach św. u przedstawicieli Rady Parafialnej będzie można złożyć ofiarę na tegoroczne remonty parafialne. Ks. Proboszcz przedstawi też sprawozdanie z dotychczasowych prac. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w zakrystii i kancelarii czy wpłacane na konto.

 

 

 

Prasa katolicka

 

W Gościu niedzielnym artykuł pt. „Niewygodna Święta” o św. Edycie Stein. W Niedzieli rozmowa z ks. Bogusławem Turkiem, rodem ze Żmigrodu, podsekretarzem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – temat: „Każdy może być święty”.W Źródle artykuł patriotyczny pt. „Jestem Królową Polski”. + Prasa do nabycia jest wyłożona na stolikach pod chórem.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII Niedziela zwykła: 6 VIII 2017 r.

 

Dziś po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Dominika; w środę – św. Edytę Stein; w czwartek – św. Wawrzyńca, w piątek – św. Klarę.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, zapraszamy na IV NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30, a następnie Różaniec fatimski i procesja.

SIERPIEŃ przeżywamy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. Podejmijmy w tym okresie dobrowolny dar abstynencji z motywów religijno-wychowawczych czy patriotycznych. Na ołtarzu MB jest wystawiona Księga Trzeźwościowa na wpisy.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 6, kl. I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 6, kl. II: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W ubiegłą niedzielę z ok. św. Krzysztofa złożono do puszek ofiarę na środki transportu dla misjonarzy na kwotę 1750 zł.

Dziś, 6 sierpnia, o godz. 15.00 w Poradni Rodzinnej w naszym Domu Katechetycznym odbędzie się kolejne specjalistyczne spotkanie poświęcone diagnostyce w naprotechnologii. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych, a szczególnie małżeństwa borykające się z problemem niepłodności.

Trwa remont starej plebanii; przygotowujemy się do naprawy dachu na kopule (naruszonego przez wichurę) oraz do wymiany okien w przedniej części kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dotychczasowe ofiary złożone w kancelarii, podczas zbiórek w kościele czy przelewem na konto. W zakrystii można nabyć jako  - cegiełkę na remonty kościelne – kolorowy album o naszej świątyni.

Na ekrany kin wchodzi film fabularno-dokumentalny pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Już od 12 sierpnia będzie wyświetlany w kinie „Zorza”.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII Niedziela zwykła: 30 VII 2017 r.

 Dzisiaj, w niedzielę, w klasztorze Ojców Bernardynów spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z grupy św. Jana z Dukli, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00.

 

W poniedziałek, 31 lipca, pielgrzymka autokarowa do Miejsca Piastowego na Dzień Narodowej Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Szczegóły na plakacie.

 

W poniedziałek, 31 lipca, do godziny 13.00, na parkingu kościelnym bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne.

 

We wtorek, 1 sierpnia, 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości patriotyczne w Rzeszowie rozpoczną się o godz. „W” czyli o 17.00 na Placu Armii Krajowej. Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00 w kościele przy ul. 3 Maja.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W środę, 2 sierpnia, możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Warunki: 1) nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga; 2) Komunia św.; 3) modlitwa wg intencji Ojca Świętego.

 

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

 

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

 

W piątek wspomnienie św. Jana Vianneya.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.Spowiedź od godz. 17.00.

 

W piątek wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki w Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30.

 

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Wynagradzający. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka.

 

W przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego: po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

 

SIERPIEŃ przeżywamy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. Podejmijmy w tym okresie dobrowolny dar abstynencji z motywów religijno-wychowawczych czy patriotycznych. Na ołtarzu MB jest wystawiona Księga Trzeźwościowa na wpisy.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Sportowej blok nr 2B. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Sportowej blok nr 6, kl. I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

Dziś kończy się XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej racji po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 poświęcenie pojazdów. Do puszki w kościele lub przy poświęceniu można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy: „jeden grosz za jeden kilometr”.

 

Trwa remont starej plebanii; przygotowujemy się do naprawy dachu na kopule (naruszonego przez wichurę) oraz do wymiany okien w przedniej części kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dotychczasowe ofiary złożone w kancelarii, podczas zbiórek w kościele czy przelewem na konto. W zakrystii można nabyć jako  - cegiełkę na remonty kościelne – kolorowy album o naszej świątyni.

  

Zapraszamy też do lektury prasy katolickiej: w Niedzieli artykuły o Turcji – utraconej ziemi chrześcijan, o reformie sądownictwa oraz artykuł o zajęciach dla seniorów, które odbywają się w naszym budynku katechetycznym. W Gościu niedzielnym artykuł pt. Modlitwa nie działa tam, gdzie się ludzie nie modlą oraz artykuł o sądownictwie w Polsce i w Europie. W Źródle artykuły o modlitwie i o Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI Niedziela zwykła: 23 VII 2017 r.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Kingi,  we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00. Zakończenie o 17.45 modlitwami za chorych i cierpiących.

W sobotę wspomnienie św. Marty.

Dziś rozpoczyna się XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będzie poświęcenie pojazdów. Będzie też okazja do przekazania ofiary na środki transportu dla misjonarzy: „jeden grosz za jeden kilometr”.

Zapraszamy na 40. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia br. do grupy św. Jana z Dukli. ZAPISY dziś u Ojców Bernardynów od godz. 16.00, a w niedzielę (30 lipca) od godz. 14.00.

31 lipca organizujemy pielgrzymkę do Miejsca Piastowego w ramach XIII Narodowej Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

W lipcu i w sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o 20.00.

W lipcu i sierpniu kancelaria czynna w godzinach popołudniowych: 16.30 - 17.30.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018.

W gablotce informacje Wojewódzkiego Urzędu Pracy o projekcie szkoleniowym dla bezrobotnych kobiet i mężczyzn 29+.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ulic: Sportowa blok nr 2A. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian ul. Sportowa blok nr 2B, w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

Trwa remont starej plebanii; przygotowujemy się do naprawy dachu na kopule (naruszonego przez wichurę) oraz do wymiany okien w przedniej części kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dotychczasowe ofiary złożone w kancelarii, podczas zbiórek w kościele czy przelewem na konto. W zakrystii można nabyć jako  - cegiełkę na remonty kościelne – kolorowy album o naszej świątyni.

PRASA KATOLICKA 

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: w Niedzieli artykuł: Indonezja – chrześcijanie na celowniku islamistów. W Gościu niedzielnym artykuł o bracie zakonnym Alojzym Kosibie z Libuszy, który jest kandydatem na ołtarze. Źródło - temat numeru: Życie uczynić pielgrzymką. Jest też nowy numer miesięcznika Wpis 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV Niedziela zwykła: 16 VII 2017 r.

 

We wtorekwspomnienie św. Szymona z Lipnicy.

 W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątekadoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdziaod godz.15.00. Zakończenie o 17.45 modlitwami za chorych i cierpiących.

W sobotęświęto św. Marii Magdaleny.

 

Zapraszamy na 40. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia br. do grupy św. Jana z Dukli. ZAPISY dziś i w przyszłą niedzielę u Ojców Bernardynów od godz. 16.00.

 

31 lipca organizujemy pielgrzymkę do Miejsca Piastowego w ramach XIII Narodowej Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Koszt 35 zł. Zapisy dziś przy wyjściu z kościoła.

 

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018.

 

W gablotce informacje Wojewódzkiego Urzędu Pracy o projekcie szkoleniowym dla bezrobotnych kobiet i mężczyzn 29+.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ulic: Sportowa blok 4, kl. III-IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian ul. Sportowa blok nr 2A, w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 

Dziś po Mszach św. u przedstawicieli Rady Parafialnej zbiórka do puszek na remonty kościelne: trwa remont starej plebanii; przygotowujemy się do naprawy dachu na kopule (naruszonego przez wichurę) oraz do wymiany okien w przedniej części kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dotychczasowe ofiary złożone podczas zbiórek czy przelewem na konto. W zakrystii można dodatkowo nabyć jako  - cegiełkę na remonty kościelne – kolorowy album o naszej świątyni.

Zapraszamy też do lektury prasy katolickiej: w Niedzieli artykuł: „Turcja - utracona ziemia chrześcijan” oraz artykuł: „Prezydent USA w Polsce”. Jest też nowy numer miesięcznika dla dzieci pt. Promyczek dobra

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV Niedziela zwykła: 9 VII 2017 r.

 

We wtorek święto św. Benedykta Patrona Europy, a w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, 13 lipca, zapraszamy na III NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem, a następnie różaniec fatimski i procesja ze świecami. Nie będzie Mszy św. o 18.00.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W lipcu i w sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o 20.00.

W lipcu i sierpniu kancelaria czynna w godzinach popołudniowych: 16.30 - 17.30.

Zapraszamy na 40. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia br. do grupy św. Jana z Dukli. ZAPISY 16 i 23 lipca u Ojców Bernardynów od godz. 14.00.

W dniach 10 - 14 lipca w Dębowcu odbywają się XXX Saletyńskie Spotkania Młodych.

31 lipca organizujemy pielgrzymkę do Miejsca Piastowego w ramach XIII Narodowej Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Koszt 35 zł. zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Warzywnej również ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na plakatach.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ulic: Sportowa blok 4, kl. I-II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian ul. Sportowa blok nr 4, kl. III-IV w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na remonty kościelne. Będzie też można nabyć jako cegiełkę na kościół album o naszej świątyni.

 

Prasa katolicka

W Źródle artykuł o Ignacym Loyoli z cyklu: „Rzym szlakiem świętych”. W Niedzieli artykuł pt. „Ludobójcze dziedzictwo” o akcji „WISŁA”. W Gościu niedzielnym artykuł o rozeznawaniu objawień prywatnych. Jest już nowy numer Naszej Arki o bł. Pier Giorgio Frassatim. 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII Niedziela zwykła: 2 VII 2017 r.

  

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur przedpołudniowy Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca.

 

W czwartek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. połączoną ze śpiewem nieszporów i na godz. 21.00 na Apel Maryjny w intencji Ojczyzny.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

 

W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli.

 

W niedzielę, 9 lipca br., o godz. 15.00 w Poradni Rodzinnej w naszym Domu Katechetycznym odbędzie się specjalistyczne spotkanie poświęcone tematowi Modelu Creightona czyli narzędzia diagnostycznego w naprotechnologii. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych, a szczególnie małżeństwa borykające się z problemem niepłodności. Szczegóły także na plakacie i na ulotkach obok prasy.

W lipcu i w sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o 20.00.

 

W lipcu i sierpniu kancelaria czynna w godzinach popołudniowych: 16.30 - 17.30.

 

Zapraszamy na 40. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia br. do grupy św. Jana z Dukli. ZAPISY 16 i 23 lipca u Ojców Bernardynów.

 

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Warzywnej również ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na plakatach.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ulic: Sportowa blok 2, kl. III-IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian ul. Sportowa blok nr 4, kl. I-II w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 

 Prasa katolicka

 

W Źródle artykuł pt. „Uświęcenie przez gotowanie”. W Niedzieli artykuł pt. „By poznać prawdę o Syrii”. W Gościu niedzielnym artykuł o masonerii Jest już lipcowy numer Rycerza Niepokalanej

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XII Niedziela zwykła: 25 VI 2017 r.

 

Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Naszym gościem jest ks. Witold Wójcik, Dyrektor Diecezjalnego Radia VIA. Suma odpustowa o godz. 12.00.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je po Mszach św. wieczornych ( z wyj. śr. i pt.).

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 7.30, 8.30 oraz 16.00 i 18.00. Taca przeznaczona na „świętopietrze”.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.30 śpiewem Godzinek i Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający. O godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

W lipcu i w sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o 20.00.

W lipcu i sierpniu kancelaria czynna tylko w godzinach popołudniowych: 16.30 - 17.30.

Zapraszamy na 40. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia br. do grupy św. Jana z Dukli. ZAPISY 16 i 23 lipca w Klasztorze Ojców Bernardynów.

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Warzywnej również ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na plakatach.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ulic: Sportowa blok 2, kl. I-II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian ul. Sportowa blok nr 2, kl. III-IV w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

Dziś na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w sąsiedztwie naszego kościoła MOPS organizuje piknik pt. „Bezpieczny wypoczynek letni”. Organizatorzy zapraszają od 14.00.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć publikację ks. Prał. Ireneusza Folcika pt. "Z rzeszowskiej ambony". Wśród różnych homilii także te wygłoszone na pogrzebie i w 1. rocznicę śmierci ks. Infułata Józefa Sondeja.

W niedzielę, 2 lipca, wyjeżdżamy do Częstochowy w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli na Jasna Górę. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 5.00. Są jeszcze wolne miejsca.

 

Prasa katolicka

W Źródle artykuł pt. „Rozpad rodziny naznacza dziecko na całe życie”. W Niedzieli artykuł pt. „Cud fatimski w Austrii”. W Gościu niedzielnym artykuł o powstającym w Oświęcimiu muzeum upamiętniającym tych, którzy nieśli pomoc więźniom obozu Auschwitz. Jest już lipcowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA: 18 VI 2017 r.

 

Dziś przeżywamy parafialną uroczystość Bożego Ciała. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 10.30 na OSIEDLU KRÓLA AUGUSTA. Z tego powodu nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 10.30 i o 12.00.

 Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół naszej świątyni odprawiamy po Mszach św. wieczornych, a dziś po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, dorosłych, dzieci pierwszokomunijne w strojach.

 

W poniedziałek na wieczorną Mszę św. i procesję zapraszamy uczniów klas VI Szkoły Podstawowej Nr 2, Podstawowej Szkoły Muzycznej, Podstawowej Szkoły Społecznej Nr 2 Podstawowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego RESOVIA: uczniowie otrzymają Indeksy do bierzmowania.

 

We wtorek WIECZÓR UWIELBIENIA: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, katecheza oraz modlitwy uwielbienia po procesji.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy św. wieczornej przyjęcie nowych ministrantów do służby przy ołtarzu.

 

W czwartek na Mszy św. wieczornej zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci oraz kwiatów i wianków. Będzie to też Msza św. dziękczynna na zakończenie roku duszpasterskiego w parafii. Zapraszamy na tę Eucharystię Radę Parafialną, członków grup i wspólnot działających przy naszej parafii. Po procesji grupy i wspólnoty formacyjne spotkają się w ogrodzie plebańskim na Agapie.

 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem Godzinek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30.

 

W piątek zakończenie roku szkolnego. Msze św. szkolne będą w następującym porządku: 8.15 – licealiści; 9.30 – gimnazjaliści; 10.45 – uczniowie szkół podstawowych. Do udziału w tych Mszach św. zapraszamy także nauczycieli oraz rodziców uczniów. Spowiedź na zakończenie roku będzie w środę od godz. 17.00.

 

W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Suma Odpustowa o godz. 12.00.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ulic: Hoffmanowej 21 i 23. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian ul. Sportowa blok nr 2, kl. I - II w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 

Na naszym parkingu stoi kontener na makulaturę. Cel zbiórki: wybudowanie studni w Czadzie, gdzie posługę misyjną prowadzi ks. Edward Ryfa, misjonarz z naszej diecezji.

Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy, która w tym roku wypada w 25.lecie istnienia Diecezji Rzeszowskiej. Zapisy do grupy św. Jana z Dukli w klasztorze Ojców Bernardynów w neidziele 16 i 23 lipca w godz. 16.00 - 19.00.

 

Prasa katolicka

 

W Źródle artykuł o kulcie Serca Bożego. W Niedzieli artykuły o św. Ojcu Pio oraz o obywatelach Ukrainy w Polsce. W Gościu niedzielnym artykuł o „polskiej Fatimie” oraz artykuł pt. „Handel ludźmi. Czas żniw”.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ: 11 VI 2017 r.

 

Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 12.00 Msza św. prymicyjna ks. Mariusza Mastaja, który będzie spowiadał w konfesjonale ks. Infułata.

Dziś odbędzie się w Rzeszowie MARSZ DLA ŻYCIA. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św. u Bernardynów, a następnie przemarsz ulicami Rzeszowa.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek, 13 czerwca, drugie Nabożeństwo Fatimskie: rozpoczęcie o godz. 18.45 śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o godz. 19.00 Msza św., a następnie różaniec i procesja ze świecami wokół kościoła. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę. Centralne uroczystości miejskie rozpoczną się o godz. 9.00 na Placu Farnym. Procesje eucharystyczne wokół naszej świątyni będziemy odprawiać przez Oktawę Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych, a w najbliższy czwartek i w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Na wszystkie procesje serdecznie zapraszamy uczniów, dzieci w strojach komunijnych i inne dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami.

We wtorek o godz. 17.00 próba dla dziewczynek, które będą sypały kwiaty przed Panem Jezusem podczas centralnej rzeszowskiej procesji w Boże Ciało. Zapraszamy chętne dziewczęta od klasy III SP w górę. Prosimy też o przynoszenie do środy do zakrystii płatków kwiatów do sypania na tę Uroczystość.

W czwartek w Parku Sybiraków od godz. 19.00 Koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po wieczornej procesji spotkanie Wspólnoty Modlitewnej JPII.

W piątek i w sobotę w Rzeszowie  Festiwal Wiary: w piątek od godz. 9.00 katechezy i modlitwy na Hali Podpromie, a w sobotę w naszym kościele o godz. 9.00 jutrznia z katechezą. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program na plakatach.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali parafialną uroczystość Bożego Ciała. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 10.30 na OSIEDLU KRÓLA AUGUSTA. Z tego powodu nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 10.30 i o 12.00. Bardzo prosimy mieszkańców Osiedla Króla Augusta o przygotowanie ołtarza głównego i 4 ołtarzy na procesję.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ulic: Łokietka, Mochnackiego i ks. Sondeja. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian ul. Hoffmanowej bloki 21 i 23 w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 10.00.

W ostatnich tygodniach w zbiórkach do puszek zebrano: na pomoc Syrii 5500 zł., na remonty parafialne 2800 zł., na świątynię Bożej Opatrzności 1050 zł. Bóg zapłać

Na naszym parkingu stoi kontener na makulaturę. Cel zbiórki: wybudowanie studni w Czadzie, gdzie posługę misyjną prowadzi ks. Edward Ryfa, misjonarz z naszej diecezji.

Prasa katolicka

Źródło - temat numeru: Iść za Jezusem. W Niedzieli artykuł nt. ekshumacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. W Niedzieli i w Gościu niedzielnym jako dodatek Śpiewnik na Boże Ciało. Zapraszamy do nabywania czasopisma: Rycerz Niepokalanej.

BOŻE CIAŁO i OKTAWA

BOŻE CIAŁO (czwartek 15 VI 2017)

  6.00;  7.30;  9.00 – Msze św. w kościele
  9.00 - MSZA ŚW. NA PLACU FARNYM i PROCESJA
10.30;  12.00;  13.30,  17.00,  18.30 – Msze św. w kościele

Po Mszy św. o godz. 17.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła

 

PIĄTEK (16 VI)

18.00 – MSZA ŚW. i PROCESJA wokół kościoła

SOBOTA (17 VI)

  9.00 – JUTRZNIA i KONFERENCJA (Festiwal Wiary)

18.00 – MSZA ŚW. i PROCESJA wokół kościoła

NIEDZIELA (18 VI)

6.00,  7.30,  9.00 – Msze św. w kościele

10.30 – PARAFIALNE BOŻE CIAŁO: MSZA ŚW. na OSIEDLU KRÓLA AUGUSTA i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy

13.30,  17.00,  18.30 – Msze św. w kościele

Po Mszy św. o godz. 17.00 procesja wokół kościoła

 

PONIEDZIAŁEK (19 VI)

18.00 – MSZA ŚW. i PROCESJA wokół kościoła

Po procesji rozdanie Indeksów uczniom klasy VI szkoły podstawowej

WTOREK – ŚRODA – CZWARTEK  (20 - 22 VI)

18.00 – MSZA ŚW. i PROCESJA wokół kościoła

 

W CZWARTEK(22 VI)NA ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI  I  MODLITWY PRZY 4 OŁTARZACH

Oraz PARAFIALNA  AGAPA  do 21.00

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO: 4 VI 2017 r.

 

Wczoraj w Katedrze rzeszowskiej święcenia kapłańskie przyjął diakon Mariusz Mastaj, który odbywa u nas roczne praktyki duszpasterskie. Mszę św. prymicyjną odprawi on w naszej świątyni w przyszłą niedzielę (11 VI) o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i błogosławieństwo, którego udzieli Ksiądz Prymicjant po Mszy św.

 

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur przyjaciół Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

 

Na naszym parkingu stoi kontener na makulaturę. Cel zbiórki: wybudowanie studni w Czadzie, gdzie posługę misyjną prowadzi ks. Edward Ryfa, misjonarz z naszej diecezji.

 

W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o: 6.30, 7.30, 8,30, 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 w sposób szczególny zapraszamy mężczyzn bez względu na wiek: kawalerów i mężów, ojców rodzin i samotnych, pracowników i pracodawców. Po Mszy św. trzecie spotkanie formacyjne.

 

Także w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Koła Radia Maryja.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. wieczorną, która będzie połączona ze śpiewem nieszporów. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Trzeźwościowego.

 

W piątek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentuku czci Bożego Miłosierdzia.

 

W sobotę w Katedrze uroczystości dziękczynne za wizytę Papieża Polaka w Rzeszowie i za 25 lat istnienia Diecezji Rzeszowskiej. Zapraszamy gorąco na Mszę św. o godz. 12.00 (będzie jej przewodniczył abp Wacław Depo).

 

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Rzeszowie MARSZ DLA ŻYCIA. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św. w Bazylice OO. Bernardynów. Zakończenie Marszu przy Fontannie Multimedialnej.

 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tym tygodniu będą one odprawione w następującym porządku: o godz. 17.30: w poniedziałek, środę i piątek; natomiast w pozostałe dni po mszach św. wieczornych; w niedzielę o godz. 16.30.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego domy prywatne. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian – ulice: Łokietka, Mochnackiego i ks. Sondeja: we wtorek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 

Do puszki przy stoliku z prasą można składać ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie z racji X Ogólnopolskiego Święta Dziękczynienia.

 

Prasa katolicka

 

W Niedzieli artykuł ciekawy artykuł pt.: Czy Kościołowi potrzebne jest Prawo? Źródło - temat numeru: Zesłanie Ducha Świętego. W Gościu niedzielnym artykuł o zawierzeniu losów Polski Niepokalanej, które dokona się 6 czerwca br. Dla dzieci Promyczek dobra z odznaką fatimską.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO: 28 V 2017 r.

 

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 uczniowie klas IV SP będą mieli ROCZNICĘ I Komunii Św.

 

Dziś Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje Dzień Matki i Dziecka. W programie Msza św. o 12.15 w kościele Św. Krzyża, a potem kremówka papieska i spotkanie na Rynku.

 

Na naszym parkingu stoi kontener na makulaturę. Cel zbiórki: wybudowanie studni
w Czadzie, gdzie posługę misyjną prowadzi ks. Edward Ryfa, misjonarz z naszej diecezji.

 

W poniedziałek drugie spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania: o godz. 18.00 Msza św., a następnie katecheza.

 

W środę święto Nawiedzenia NMP. O 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. wieczorna połączona z nieszporami. O godz. 21.00 Apel Maryjny w intencji Ojczyzny.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00. Spowiedź od godziny 17.00.

 

W sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.00 adoracja i różaniec wynagradzający z rozmyślaniem, a o godz. 18.00 Msza św.
z błogosławieństwem matek oczekujących na narodzenie dziecka. Serdecznie zapraszamy do odprawienia pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca,o co prosiła Matka Boża w Fatimie.

 

W sobotę o godz. 10.00 w Katedrze rzeszowskiej odbędą się święcenia kapłańskie. Przyjmie je również diakon Mariusz Mastaj, rodem z Jasła, który w naszej parafii odbywa praktyki duszpasterskie i katechizuje w Gimnazjum nr 1. Ogarniamy go naszą modlitwą.

 

W sobotę w Boguchwale odbędzie się dzień skupienia pt. „Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa”. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

 

W sobotę w Poradni Rodzinnej w naszym Domu Katechetycznym o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie poświęcone tematowi naturalnego planowania rodziny i naprotechnologii. Organizatorzy zapraszają małżonków, a szczególniemałżeństwa borykające się
z problemem niepłodności. Zgłoszenia telefoniczne: 792 – 576 986. Szczegóły na plakacie.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego – domy prywatne: w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od 9.00.

 

Dziś po Mszach świętych przedstawiciele Rady Parafialnej przeprowadzają comiesięczną zbiórkę do puszek na remonty parafialne. Bóg zapłać za wszelkie dotychczasowe ofiary.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych
i przedpołudniowy dyżur przyjaciół seminarium duchownego. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 obrzęd przyjęcia młodzieży do grona kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. Po Mszy św. zebranie.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszach św. wieczornych (z wyjątkiem środy i piątku), w niedziele o 16.30.

 

W Niedzieli artykuł o 21. Spotkaniu Młodych na Lednicy, 3 VI br. Źródło - temat numeru: Fatima płaszczem świata. W Gościu niedzielnym artykuł o kanonizacji dzieci z Fatimy.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA: 21 V 2017 r.

 

Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 13.30  130 dzieci przyjmie PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ.Tradycyjnie rezerwujemy dla rodziców i gości komunijnych ławki w nawie głównej i miejsca w przedniej części kościoła. Od jutra dzieci te i ich Rodziny będą przeżywały Biały Tydzień (zapraszamy na Msze św. wieczorne).

W poniedziałek, wtorek i w środę wypadająDni Krzyżowez intencją o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Modlitwy błagalne wraz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych będziemy odprawiali o godz. 20.00 przy kapliczkach osiedlowych: w poniedziałek przy kapliczce przy ul. Pułaskiego przed blokiem nr 9; we wtorek i w środę przy figurze Chrystusa Króla na Osiedlu Sportowym. Serdecznie zapraszamy.

Od poniedziałku na naszym parkingu będzie stał na kontener na makulaturę. Cel zbiórki: wybudowanie studni w Czadzie, gdzie posługę misyjną prowadzi ks. Edward Ryfa, misjonarz z naszej diecezji.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek Dzień Matki. Adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00.

Od piątku, podczas nabożeństw majowych, będziemy odprawiali nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W sobotę VII Rzeszowskie Święto Transplantacji na Rynku w Rzeszowie.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 7, klatka XII. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, klatka XIII: w poniedziałek od 15.30 i w sobotę od godz. 9.00.

Dziś składka mszalna przeznaczona na diecezjalne Radio VIA.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 16.30, natomiast przy kapliczkach osiedlowych o godz. 20.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 uczniowie klas IV szkoły podstawowej będą mieli ROCZNICĘ I Komunii Świętej. Dla Rodziców tych dzieci i gości rezerwujemy ławki w przedniej części kościoła.

W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej przeprowadzą comiesięczną zbiórkę do puszek na tegoroczne remonty parafialne. Wpłaty można dokonać też w zakrystii lub w kancelarii w ciągu tygodnia, albo przelewem na konto parafii.

Od poniedziałku na naszym parkingu będzie stał na kontener na makulaturę. Cel zbiórki: wybudowanie studni w Czadzie, gdzie posługę misyjną prowadzi ks. Edward Ryfa, misjonarz z naszej diecezji.

 Prasa katolicka

W Niedzieli artykuł o pielgrzymce papieża Franciszka do Fatimy i wywiad z abp. M. Mokrzyckim, sekretarzem św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Źródło - temat numeru: Bez kompromisu ze złem. W Gościu niedzielnym wywiad z abp. Józefem Michalikiem.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA: 14 V 2017 r.

 

Dziś pielgrzymka Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Koła Caritas, Koła Misyjnego i Trzeźwościowego do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór w Jaśliskach w ramach majowych spotkań formacyjnych. Wyjazd autobusu o godz. 14.00 z parkingu parafialnego.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych odmawianych za Rodziny, dzieci i młodzież.

 

We wtorek Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

 

We wtorek Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie świadectwa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę. o godz. 19.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed rocznicą I Komunii Św.

 

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W sobotę 17. rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza. Msza św. w Katedrze o godz. 17.00.

 

W sobotę, 20 maja, Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie swoje roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania nowa grupa młodzieży gimnazjalnej (od klasy II) i starszej z naszej parafii. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na to spotkanie zapraszamy również dorosłych parafian, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu, a chcieliby to uczynić.

 

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 13.30 130 dzieci przyjmie PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ. Tradycyjnie rezerwujemy dla rodziców i gości komunijnych  miejsca w przedniej części kościoła. Spowiedź przed I Komunią Św. będzie się w sobotę w godz.: 9.00 – 12.00.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30, przy kapliczkach osiedlowych o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Dziś po Mszach św. zapowiadana diecezjalna zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, a szczególnie dla zrujnowanego Aleppo.

Składka mszalna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na diecezjalne Radio VIA.

 

Prasa katolicka

 

W Niedzieli artykuł o zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku. W Gościu niedzielnym artykuł o sanktuarium maryjnym w Fatimie pt. Centrum Świata. W Źródle fragmenty wypowiedzi papieża Franciszka o jego podróży apostolskiej do Egiptu. Cuda i łaski Boże – temat numeru: bł. Ks. Bukowiński – Apostoł Wschodu. W Biblioteczce można nabyć książki z homiliami ks. Prałata Zycha i ks. Prałata Folcika oraz publikację o ks. Jałowym.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA: 7 V 2017 r.

 

Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. Składka mszalna przeznaczona na Seminarium Duchowne. Dziś można też nabyć książki z homiliami ks. Prałata Zycha i ks. Prałata Folcika oraz publikację o ks. Jałowym.

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.Msze św. jak w dzień powszedni. Główna Msza św. o godz. 18.00 - połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania 50-osobowej grupie młodzieży. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

W środę o godz. 17.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona za śpiewem Nieszporów.

W piątekadoracja Najświętszego Sakramentu: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 13 maja, przypada 100. Rocznica Objawień Fatimskich. Zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Fatimskie: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, następnie litania, różaniec fatimski i procesja ze świecami wokół kościoła. Nie będzie majówki o 17.30, ani Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę, 14 maja, na prośbę papieża Franciszka i naszego biskupa Jana Wątroby odbędzie się po Mszach św. diecezjalna zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii.

W przyszłą niedzielę pielgrzymka Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Koła Caritas, Koła Misyjnego i Trzeźwościowego do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór w Jaśliskach w ramach majowych spotkań formacyjnych. Wyjazd autobusu o godz. 14.00 z parkingu parafialnego. Udział w pielgrzymce proszę potwierdzić w zakrystii do środy.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30, przy kapliczkach osiedlowych o godz. 20.00. Zapraszamy do udziału.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. XI. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, klatka XII: w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

20 maja 2017 r. (sobota) Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie swoje roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania nowa grupa młodzieży gimnazjalnej (od klasy II) i starszej z naszej parafii. Zapisy od dziś w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Na to spotkanie zapraszamy również dorosłych, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu, a chcieliby to uczynić.

 

Prasa katolicka

W Niedzieli artykuł o Dniu Europy, który wypada 9 maja. W Gościu niedzielnym abp Hoser prezentuje wnioski z misji duszpasterskiej w Medjugorie. W Źródle przedstawia się przesłanie „trzeciej tajemnicy fatimskiej”. Arka – temat numeru: 100 lat Fatimy.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA: 30 IV 2017 r.

 

Jutro rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA MAJOWE. W naszym kościele będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy też do organizowania i udziału w majówkach o godz. 20.00 przy kapliczkach osiedlowych.

W poniedziałek, 1 maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

We wtorek, 2 maja, Dzień Flagi Narodowej.Zapraszamy do udekorowania na te dni flagami państwowymi i maryjnymi naszych domów i bloków.

W środę, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. Miejskie uroczystości religijno-patriotyczne rozpoczną się w Farze Rzeszowskiej Mszą św. o 9.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek wspomnienie św. Floriana. W czwartek zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Maryjny w intencji Ojczyzny.

W piątek zapraszamy na adorację ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie nabożeństwem majowym o 17.30. Spowiedź od godziny 17.00.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.00 adoracja i różaniec wynagradzający z rozmyślaniem, potem litania do Matki Bożej, a o godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących na narodzenie dziecka.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. Składka mszalna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Będzie można też nabyć książki z homiliami ks. Prałata Zycha i ks. Prałata Folcika oraz publikację o ks. Jałowym.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. X. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, klatka XI: w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

Dziś po Mszach św. u przedstawicieli Rady Parafialnej do puszek można złożyć ofiarę na remonty prowadzone przy starej plebanii i przy kościele. Bóg zapłać za wszelkie dotychczasowe wpłaty.

Dziś, z racji obchodzonego I Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego zapraszamy na godz. 16.00 na nabożeństwo biblijne z czytaniem Listu św. Pawła Apostoła do Galatów. Zapraszamy do lektury tego listu w domu: wychodząc z kościoła można zabrać karteczkę ze wskazanym fragmentem Listu do Galatów i dopasowanym do tego Psalmem.

Prasa katolicka

W Niedzieli i w Gościu niedzielnym artykuły o I Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Źródło – temat numeru: Królowa naszego życia. Rycerz Niepokalanej – temat numeru: 100. Rocznica objawień fatimskich.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO: 23 IV 2017 r.

 

Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. S. Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy też dziś na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Do koszyków wystawionych na stolikach z prasą można składać skarbonki „Jałmużny wielkopostnej”.

 

W poniedziałekuroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

We wtorek święto św. Marka Ewangelisty.

 W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 W czwartek o godz. 17.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, i Msza św. w intencji młodzieży z udziałem delegata biskupiego ds. bierzmowania.

 W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

 W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy.

Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna i Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Serdecznie zapraszamy na godz. 16.00 na nabożeństwo Słowa Bożego z czytaniem Listu św. Pawła Apostoła do Galatów.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 9, klatka IX. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 9 klatka X: w poniedziałek od. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 

Kościół Rzymskokatolicki w Polsce realizuje wielki charytatywny projekt pt. Rodzina Rodzinie. Polega on na wspomaganiu finansowym przez 6 miesięcy konkretnych rodzin – ofiar wojny w Syrii, a są to: rodziny w Syrii, rodziny syryjskie, które uciekły do Libanu i rodziny libańskie, które same zubożały bo przyjęły już ponad 3 miliony uchodźców z Syrii. Wsparcie dla jednej rodziny to 510 złotych miesięcznie, czyli 3060 zł na pół roku (wpłacane na konto Caritas). Proponujemy, aby nasza parafia objęła taką chrześcijańską pomocą przynajmniej 1 rodzinę w Syrii. Każdy kto chciałby uczestniczyć w tym programie może od dziś składać ofiary do skarbony, na której stoi ta brązowa figura Matki Bożej Niepokalanej.

 

Za tydzień rozpoczynamy maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele o 17.30, a jeśli ktoś nie może, to o godz. 20.00 przy kapliczkach osiedlowych.

 

Przygotowujemy się do tegorocznego etapu prac remontowych przy starej plebanii (odkopanie, podbicie i izolacja fundamentów). Ofiary na ten cel będzie można składać w kopertach w przyszłą niedzielę po Mszach św. do puszek. W dowolnym czasie ofiarę można złożyć osobiście w kancelarii lub zakrystii albo dokonać przelewu na konto parafii (blankiety są wyłożone na stolikach z prasą: nr konta: 44 1020 4391 0000 6402 0052 0437; tytułem darowizna na remont).

 

Prasa katolicka

Niedziela- temat wiodący: Miłosierdzie- koło ratunkowe dla świata. Źródło numer specjalny pt. 100 lat temu w Fatimie. W Gościu niedzielnym bezpłatny dodatek: film DVD pt. Zmartwychwstały.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:
16 IV 2017 r.

 

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa, które stanowi centrum naszej chrześcijańskiej wiary. Dziś rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, która zakończy się w przyszłą niedzielę.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Jak co roku, w drugi dzień Wielkanocy wspominamy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Składka mszalna przeznaczona na ich utrzymanie.

W Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny nie ma Mszy św. o godz. 13.30 i 20.00.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wielkanocne Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Koła Caritas, Koła Trzeźwościowego i Misyjnego.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie sympozjum pt. „XXV lat Diecezji Rzeszowskiej”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy dodatkowo na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Składka mszalna przeznaczona na Caritas. W tym dniu będzie też można złożyć jako DAR MIŁOSIERDZIA skarbonki Caritas „Jałmużna wielkopostna”.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. VII i VIII. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian
z ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. IX: w sobotę od godz. 9.00.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ: 9 IV 2017 r.

 

Dziś przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. Diecezjalne Spotkania Młodych odbywają się dziś w Katerze Rzeszowskiej, w Jaśle i w Gorlicach.

 

Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, którego sercem jest Triduum Paschalne - święte trzy dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.

 

W Wielki Poniedziałek całodzienna spowiedź w kościele Bożego Ciała na Baranówce
i kościele Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Krakowskiej. W Wielki Wtorek całodzienna spowiedź w kościele MB Różańcowej i w kościele Św. Krzyża. W Wielką Środę spowiedź parafialna we Farze i w naszym kościele w godz.: 8.30 - 12.30, 14.30 - 19.00 (półgodzinne przerwy o godz. 10.30 i 16.30). Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.
Od godz. 19.00 sprzątanie kościoła.

 

W WIELKI CZWARTEK o godz. 10.00 Msza Krzyżma w Katedrze z udziałem kapłanów
z całej diecezji i pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Na tę Mszę św. zaproszeni są też ministranci, lektorzy i Dziewczęca Służba Maryjna.

 

W WIELKI CZWARTEK o godz. 18.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. także dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00.

 

W WIELKI PIĄTEK zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej o godz.: 9.00 i o 15.00. Zapraszamy też do indywidualnego odprawienia drogi krzyżowej w kościele. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej z czytaniem Męki Pańskiej i z adoracją Krzyża o godz. 18.00, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, śpiew Gorzkich Żali i adoracja krzyża do godz. 23.00. Za udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

 

W WIELKĄ SOBOTĘ święcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz.: 9.00 - 14.00 (co pół godziny). W Wielką Sobotę tradycyjnie nie spożywamy pokarmów mięsnych. Uroczysta LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 20.00. Rozpoczniemy ją Liturgią Światła na palcu przed kościołem. W kościele dokonamy odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę przynieść ze sobą świece.

 

Ofiary złożone przy adoracji krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie i na inne dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej. Szczegółowy program nabożeństw i adoracji w gablotkach.

 

W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ REZUREKCJA o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz.: 7.30, 13.30 i 20.00. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY nie będzie Mszy św. o 13.30 i 20.00.

 

W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego, blok nr 9, klatki VII i VIII oraz wszystkich chętnych: w poniedziałek od godz. 15.00; w środę od godz. 19.00 i w sobotę wieczorem ok. 22.00.

 

W Wielkim Tygodniu kancelaria nieczynna. Pilne sprawy zgłaszać w zakrystii lub na plebanii.

 

W Biblioteczce są do nabycia baranki do koszyka i nastół wielkanocny.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkiego Postu: 2 IV 2017 r.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

Dziś na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy św. zebranie. Dziś na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. celebracja wręczenia krzyży.

Dziś w naszej parafii rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Prowadzi je ks. dr Marek Winiarski, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie i doświadczony rekolekcjonista, którego serdecznie witamy. Spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w Wielką Środę, 12 kwietnia.

Chorych do spowiedzi i komunii przedświątecznej proszę zgłaszać w zakrystii. Odwiedzimy ich w sobotę, 8 kwietnia, przed południem.

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca.

W czwartek o godz. 19.00 droga krzyżowa, a o godz. 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek o godz. 15.00 odprawimy drogę krzyżową w intencji wynagradzającej. Serdecznie zapraszamy. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy dzieci z palmami, a szczególnie uczniów klas czwartych szkoły podstawowej.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 9,
kl. V. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. VI: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od 9.00.

Ofiary na PRACE REMONETOWE można składać w kancelarii albo dokonać przelewu na konto ( (blankiety są wyłożone na stolikach z prasą: nr konta: 44 1020 4391 0000 6402 0052 0437).

Do puszki na stoliku z prasą można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Nasz Parafialny Zespół Caritas dziękuje za złożone tydzień temu ofiary na paczki świąteczne dla ubogich parafian w wysokości 3250,00 złotych oraz za złożone produkty. Wydawanie paczek żywnościowych na Święta będzie w piątek w godz. 14.00 – 17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 12.00.

 

Poza naszą parafią:

- w sobotę, w Katedrze o godz. 19.00 „Koncert Pasyjny”,

- w Niedzielę Palmową od godz. 11.00 w Katedrze diecezjalne Spotkanie Młodych, a Misterium Męki Pańskiej: w Niechobrzu o godz. 18.00 i w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie o godz. 17.00.

 

Od września 2017 roku na terenie naszej parafii oprócz Szkoły Podstawowej Nr 2 (przy ul. Kamińskiego) oraz szkół podstawowych: społecznej muzycznej i sportowej (przy ul. Wyspiańskiego) pojawi się nowa Szkoła Podstawowa Nr 31 (obecnie Gimnazjum Nr 1 przy ul. Pułaskiego). Nabór do klas pierwszych we wszystkich szkołach jest elektroniczny i trwał będzie od 3 do 13 kwietnia 2017. Natomiast w Szkole Podstawowej Nr 31 (ul. Pułaskiego) od 29 marca do 5 kwietnia 2017 będzie trwał nabór także do klasy czwartej i siódmej. Informacje szczegółowe w sekretariatach szkół.

 

Informacje o prasie katolickiej:

W Niedzieli artykuł pt.: Kościoły zamieniają się w konfesjonały. W Źródle artykuł pt.: Skarb prawego sumienia. Gość niedzielny – temat numeru: Cierpienie. Co można z nim zrobić? W Biblioteczce są do nabycia cukrowe baranki na stół wielkanocny.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu, 26 III 2017 r.

 

Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 w dolnym kościele odprawiana jest Jutrznia prowadzona przez Neokatechumenat.

 

W poniedziałek w godz. 16.30 - 17.30 w budynku katechetycznym zapisy dla osób starszych i samotnych do KLUBU SENIORA. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W piątek od 15.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.00 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

 

Szczególnym nabożeństwem wielkopostnym jest droga krzyżowa. Zapraszamy na te nabożeństwa w czwartki o godz. 19.00 (droga krzyżowa animowana przez młodzież) oraz w piątki o godz. 8.00 i godz. 17.15.

 

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca.Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

 

Parafialny Zespół Caritas prowadzi dziś po Mszach św. zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian i rodzin. Do pojemnika przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego można składać produkty żywnościowe i chemiczne na ten cel.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. dr Marek Winiarski, rekolekcjonista i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. W niedzielę na każdej Mszy św. będzie nauka ogólna dla wszystkich z tym że, na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. (po Mszy św. obrzęd indywidualnego błogosławieństwa dzieci); natomiast na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z Rodzicami (młodzież przeżyje obrzęd przyjęcia krzyży; po Mszy św. spotkanie z rodzicami). Rekolekcje zakończą się w środę. Szczegółowy program rekolekcji w gablotce.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 9,
kl. IV. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. V: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od 9.00.

 

Przygotowujemy się do rozpoczęcia tegorocznego etapu prac remontowych przy budynku starej plebanii. Planowany minimalny wydatek to 270 tys. zł. Zgodnie z ustaleniami ofiary na ten cel można składać w kopertach u przedstawicieli naszej parafii po Mszach św. w trzecie niedziele miesiąca. W dowolnym czasie ofiarę można złożyć w kancelarii albo dokonać przelewu na konto parafii (blankiety są wyłożona na stolikach z prasą: nr konta: 44 1020 4391 0000 6402 0052 0437). Bóg zapłać również za ten materialny wymiar zatroskania i solidarności z naszą parafią pw. Chrystusa Króla.

 

W biblioteczce pod chórem są do nabycia baranki wielkanocne. Proponowana ofiara 5 zł (wszelkie dodatkowe ofiary są przeznaczone na działalność charytatywną Caritas).

 

Od września 2017 roku na terenie naszej parafii oprócz Szkoły Podstawowej Nr 2 (przy ul. Kamińskiego) oraz szkół podstawowych: społecznej muzycznej i sportowej (przy ul. Wyspiańskiego) pojawi się nowa Szkoła Podstawowa Nr 31 (obecnie Gimnazjum Nr 1 przy ul. Pułaskiego). Nabór do klas pierwszych we wszystkich szkołach jest elektroniczny i trwał będzie od 3 do 13 kwietnia 2017. Natomiast w Szkole Podstawowej Nr 31 (ul. Pułaskiego) od 29 marca do 5 kwietnia 2017 będzie trwał nabór także do klasy czwartej i siódmej. Informacje szczegółowe w sekretariatach szkół.

 

 

 

PRASA KATOLICKA:

 

W Niedzieli artykuł z cyklu ABC Prymasa Tysiąclecia. W Gościu niedzielnym artykuł pt.: Joga. Dlaczego nie? W Niedzieli i w Gościu niedzielnym mapa diecezji w Polsce po reformie administracyjnej Kościoła w 1992 roku. 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu, 19 III 2017 r.

 

 Dziś na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 2 IV 2017 r. w V Niedz. Wielkiego Postu. Wygłosi je ks. dr Marek Winiarski, rekolekcjonista i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie.

Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 w dolnym kościele odprawiana jest Jutrznia prowadzona przez Neokatechumenat.

W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 oraz o 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 w sposób szczególny zapraszamy mężczyzn bez względu na wiek: kawalerów i mężów, ojców rodzin i samotnych, pracowników i pracodawców. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo i zawierzenie mężczyzn opiece św. Józefa.

We wtorek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Gościem, który wygłosi świadectwo będzie Tim Guenard, autor książki pt. Większy od nienawiści.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek, 24 marca, wypada Narodowy Dzień ŻyciaW piątek od 15.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.00 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

Szczególnym nabożeństwem wielkopostnym jest droga krzyżowa. Zapraszamy na te nabożeństwa w czwartki o godz. 19.00 (droga krzyżowa animowana przez młodzież) oraz w piątki o godz. 8.00 i godz. 17.15.

W sobotę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 oraz o 16.00 i 18.00. Zapraszamy do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na odmawianiu codziennie przez 9 miesięcy krótkiej modlitwy, 1 dziesiątka różańca oraz wypełnianiu dodatkowej wybranej przez siebie praktyki pobożnościowej. Deklaracje są wyłożone na stoliku z prasą. Uroczyste przyjęcie i złożenie deklaracji na Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę wypada 25. rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej. Uroczysta Msza św. w Farze Rzeszowskiej o godz. 16.00. Z okazji tego jubileuszu w TVP3 Rzeszów zostanie wyświetlony 24 marca o godz. 18.00 film dokumentalny.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian. Do kosza przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego można składać produkty żywnościowe i chemiczne na ten cel.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 9, kl. III. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. IV: we wtorek od godz. 16.00 i w sobotę od 9.30.

Od 2 lat w budynku parafialnym odbywają się spotkania dla osób starszych i samotnych w ramach tzw. KLUBU SENIORA. W tym roku będą realizowane kolejne spotkania pt. Życie zaczyna się po 60-tce. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tych bezpłatnych zajęć. Zapisy w poniedziałek w budynku katechetycznym o godz. 16.30-17.30. Szczegóły na plakacie.

Przygotowujemy się do rozpoczęcia tegorocznego etapu prac remontowych przy budynku starej plebanii. Planowany minimalny wydatek to 270 tys. zł. Zgodnie z zapowiedzią ofiary na ten cel można składać w kopertach u przedstawicieli naszej parafii dziś, 19 marca, po Mszach św. i w następne trzecie niedziele miesiąca. W dowolnym czasie ofiarę można złożyć w kancelarii albo dokonać przelewu na konto parafii (blankiety są wyłożone na stolikach z prasą: nr konta: 44 1020 4391 0000 6402 0052 0437). Bóg zapłać również za ten materialny wymiar zatroskania i solidarności z naszą parafią pw. Chrystusa Króla.

W biblioteczce pod chórem są do nabycia baranki wielkanocne. Proponowana ofiara 5 zł (wszelkie dodatkowe ofiary są przeznaczone na działalność charytatywną Caritas).

W dniach 24-26 marca br. w klasztorze Sióstr Serafitek odbęda się rekolekcje dla mam z dziećmi i dla kobiet. Szczgółowe informacje na www.matki.rzeszow.pl

 PRASA KATOLICKA:

Źródłotemat numeru: Dzień Świętości Życia. Niedziela temat numeru: Życie jest cudem. W Gościu niedzielnym kolejny artykuł „fatimski” pt.: Rosja się nawróci

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela Wielkiego Postu, 12 III 2017 r.

 

Dzisiejsza niedziela to tzw. Niedziela „Ad Gentes” - dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. jest zbiórka do puszek na cele misyjne.

Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 2 IV 2017 r. w V Niedz. Wielkiego Postu. Wygłosi je ks. dr Marek Winiarski, rekolekcjonista i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie.

Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 w dolnym kościele odprawiana jest Jutrznia prowadzona przez Neokatechumenat.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

W piątek od 15.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.00 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

Szczególnym nabożeństwem wielkopostnym jest droga krzyżowa. Zapraszamy na te nabożeństwa w czwartki o godz. 19.00 (droga krzyżowa animowana przez młodzież) oraz w piątki o godz. 8.00 i godz. 17.15.

W czwartek na drogę krzyżową o godzinie 19.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Natomiast w piątek na drogę krzyżową o godzinie 17.15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 9,
kl. II. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. III: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od 9.00.

Od 2 lat w budynku parafialnym odbywają się spotkania dla osób starszych i samotnych w ramach tzw. KLUBU SENIORA. W tym roku będą realizowane kolejne zajęcia dla seniorów pt. Życie zaczyna się po 60-tce. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tych bezpłatnych zajęć. Terminy zapisów i inne szczegóły na plakacie. Telefon kontaktowy: 791 793 103.

Przygotowujemy się do rozpoczęcia tegorocznego etapu prac remontowych przy budynku starej plebanii. Planowany minimalny wydatek to 270 tys. zł. Ofiary na ten cel będzie można składać w kopertach u przedstawicieli naszej parafii po Mszach św. w przyszłą niedzielę i w następne trzecie niedziele miesiąca. W dowolnym czasie ofiarę można złożyć w kancelarii albo dokonać przelewu na konto parafii (blankiety są wyłożona na stolikach z prasą: nr konta: 44 1020 4391 0000 6402 0052 0437). Bóg zapłać również za ten materialny wymiar zatroskania i solidarności z naszą parafią pw. Chrystusa Króla.

PRASA KATOLICKA

Źródło temat numeru: droga krzyżowa. W Niedzieli artykuł o zmarłym niedawno proboszczu Katedry Rzeszowskiej – ks. Janie Delekcie. W Gościu niedzielnym jeden z autorów podejmuje temat: post czy dieta

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela Wielkiego Postu, 5 III 2017 r.

 

 

Dziś po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic i dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego.

 

Dziś o godz. 16.00 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Dziś Mszą św. o godz. 20.00 rozpoczną się w dolnym kościele wielkopostne rekolekcje przy Duszpasterstwie Akademickim Wieczernik. Kolejne spotkania rekolekcyjne o wierze ze św. Tomaszem z Akwinu i Błażejem Pascalem w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w sposób szczególny studentów, pracowników uczelni, nauczycieli, młodzież pracującą. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Rochman z Torunia.

 

Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedz. Wielkiego Postu. Wygłosi je ks. dr Marek Winiarski, rekolekcjonista i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie.

 

Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 w dolnym kościele odprawiana jest Jutrznia prowadzona przez Neokatechumenat.

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radio Maryja. Różaniec w kościele już od 17.30.

 

We wtorek przypada 98. rocznica śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli: o godz. 12.00 Msza św., pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, w kościele farnym w Rzeszowie.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Trzeźwościowego.

 

Szczególnym nabożeństwem wielkopostnym jest droga krzyżowa. Zapraszamy na te nabożeństwa w czwartki o godz. 19.00 (droga krzyżowa animowana przez młodzież) oraz w piątki o godz. 8.00 i godz. 17.15.

 

W piątek od 15.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.00 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

 

Następna niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc misjom.

 

Od 3 tygodni w naszym kościele wygłaszane są katechezy dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i czwartki po Mszach św. wieczornych.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 9,
kl. I. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian
z
ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. II: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od 9.00.

 

Przed kościołem u wolontariuszy CARITAS można nabyć „piernikowe kaziuki” - jest to cegiełka na pomoc dla polskich studentów z Ukrainy, Kazachstanu, Białorusi, Mołdawii studiujących w Rzeszowie. Zapraszamy też do zabrania do domu skarbonki caritasowej na jałmużnę wielkopostną.

 

PRASA KATOLICJA: Źródło temat numeru: Wprowadzenie w tajemnicę wiary. W Niedzieli artykuł pt.: Medycyna odkrywa wartość religii. W Gościu niedzielnym kolejny artykuł o orędziu objawień fatimskich. Jest już marcowe wydanie Arki

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII Niedziela Zwykła, 26 II 2017 r.

 

Dziś rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiona Księga Trzeźwościowa, gdzie można wpisywać swoje intencje czy zobowiązania trzeźwościowe.

Dziś na Mszę św. na godz. 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z Rodzicami. Rodziny przeżyją obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

We wtorek, 28 lutego, przypada 2. rocznica śmierciks. Infułata Józefa Sondeja. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny. Podczas Mszy św. zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca osobę naszego Infułata

1 marca, w Środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych i osobistego uświęcania się przez modlitwę pokutę i jałmużnę. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o: 6.30, 7.30, 8.30 oraz 16.00 i 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy(trzy posiłki w tym jeden do syta). Od Środy Popielcowej do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji oraz o pojednanie się z Bogiem i z bliźnimi.

Szczególnymi nabożeństwami wielkopostnymi są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele na godz.16.00. Natomiast na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w czwartki o godz. 19.00 (animowana przez młodzież) oraz w piątki o godz. 8.00 i godz. 17.15.

W czwartek o godz. 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.00 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych. Spowiedź od godz. 17.00.

W piąteko godz. 18.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu obok Zamku rozpocznie się NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ ulicami Rzeszowa. Zapraszamy do licznego udziału. Proszę zabrać ze sobą świece.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. Na o godz. 18.00 błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka. W sobotę święto św. Kazimierza. Msza św. w intencji ks. bpa Kazimierza Górnego będzie w niedzielę o 9.30 w kościele Św. Krzyża.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

Od 3 tygodni w naszym kościele wygłaszane są katechezy dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i czwartki po Mszach św. wieczornych.

W kinach można obejrzeć filmy o tematyce religijnej: Zerwany kłos – o bł. Karolinie, Milczenie – o prześladowaniach w Japonii, Ślady stóp.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 7,
kl. X. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian
z
ul. Pułaskiego blok nr 9, kl. I: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od 9.00.

 

Prasa katolicka:

Źródłotemat numeru: Wielki Post. W Niedzieli artykuł o nieprzemijającym orędziu objawień fatimskich. W Gościu niedzielnym wymowny artykuł pt.: Odwaga wiary czy kapitulacja. Jest już marcowy numer Rycerza Niepokalanej pt. Różaniec zamiast broni.

 

Obraz Chrystusa Króla Wszechświata w naszych domach

Istnieje jeszcze możliwość indywidualnego zabrania do domu na 1 dzień obrazu Chrystusa Króla Wszechświata, który w roku 2016 pielgrzymował po domach. Obraz można odebrać po Mszach św. wieczornych po uprzednim zgłoszeniu się w zakrystii. Należy go odnieść na następny dzień do zakrystii przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w Nawiedzeniu w roku ubiegłym, gdy obraz pielgrzymował
w wyznaczonych rejonach parafii.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII Niedziela Zwykła, 19 II 2017 r.

 

 

We wtorek Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie świadectwo pana Marcina Jakimowicza, a później adoracja uwielbienia.

 

W środę Święto Katedry św. Piotra. O godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami można składać na ołtarzu Matki Bożej.

 

W czwartek wspomnienie św. Polikarpa.

 

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z Rodzicami. Rodziny przeżyją obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

 

W przyszłą niedzielę rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

Od 3 tygodni w naszym kościele wygłaszane są katechezy dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i czwartki po Mszach św. wieczornych.

 

W kinach można obejrzeć filmy o tematyce religijnej: Zerwany kłos – o bł. Karolinie, Milczenie – o prześladowaniach w Japonii, Ślady stóp.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 7,
kl. IX. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. X: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od 9.00.

 

Na parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim postawiono kontener na makulaturę na pomoc misjom.

 

 

 

Prasa katolicka:

 

W Źródle prezentacja filmu Zerwany kłos, o bł. Karolinie. W Niedzieli artykuły: Wiek XXI wiekiem cudów oraz Naprawianie polskiej szkoły. W Gościu niedzielnym artykuły: Tajemnica Medjugoria oraz Spór o prawdę – czyli jakim państwem była PRL? Jest już marcowy numer Rycerza Niepokalanej pt. Różaniec zamiast broni.

 

 

 

Obraz Chrystusa Króla Wszechświata w naszych domach

 

Istnieje jeszcze możliwość indywidualnego zabrania do domu na 1 dzień obrazu Chrystusa Króla Wszechświata, który w roku 2016 pielgrzymował po domach. Obraz można odebrać po Mszach św. wieczornych po uprzednim zgłoszeniu się w zakrystii. Należy go odnieść na następny dzień do zakrystii przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w Nawiedzeniu w roku ubiegłym, gdy obraz pielgrzymował w wyznaczonych rejonach parafii.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI Niedziela Zwykła, 12 II 2017 r.

 

We wtorek Święto Świętych Cyryla i Metodego - Patronów Europy.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia,
a zakończenie o 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych
.

W naszym kościele wygłaszane są katechezy dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i czwartki po Mszach św. wieczornych.

W kinach można obejrzeć takie filmy o tematyce religijnej: Zerwany kłos – o bł. Karolinie, Milczenie – o prześladowaniach w Japonii, Ślady stóp.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 7,
kl. VIII. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian
z
ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. IX: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od 9.00.

Na parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim postawiono kontener na makulaturę na pomoc misjom.

 

Prasa katolicka:

Źródło– temat numeru: ingres abpa Marka Jędraszewskiego. W Gościu niedzielnym artykuł o s. Łucji – świadku objawień w Fatimie oraz artykuł demaskujący tzw. „religię własnego ja”. W Niedzieli artykuł pt. Francja i laicki dżihad - o walczącej laicyzacji we Francji Dla dzieci czasopisma: Ola i Jaś oraz Promyczek dobra.

 

Obraz Chrystusa Króla Wszechświata w naszych domach

Zakończyło się nawiedzenie naszych domów i mieszkań przez obraz Chrystusa Króla Wszechświata. Istnieje jeszcze możliwość indywidualnego zabrania obrazu do domu na 24 godziny. Obraz można odebrać po Mszach św. wieczornych po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii. Obraz odnosimy do zakrystii
na następny dzień przed Mszą św. wieczorną.

Zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w Nawiedzeniu w roku ubiegłym, gdy obraz pielgrzymował
w wyznaczonych rejonach parafii.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Zwykła, 5 II 2017 r.

  

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja. Różaniec w kościele o 17.30.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Apostolstwa Trzeźwości.

 

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

 

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i XXV Światowy Dzień Chorego. Uroczystości diecezjalne w Bazylice Ojców Bernardynów o godz. 9.00.

 

W sobotę w naszym kościele, z racji DNIA CHOREGO, o godz. 10.00 dodatkowa Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Zapraszamy serdecznie chorych, niepełnosprawnych, seniorów oraz opiekunów.

 

W naszym kościele wygłaszane są katechezy dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i czwartki po Mszach św. wieczornych.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 7, kl. VII. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. VIII: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 11.00.

 

Na parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim postawiono kontener na makulaturę na pomoc misjom.

 

 

 

Prasa katolicka:

 

Źródło– temat numeru: Światowy Dzień Chorego. W Niedzieli i Gościu niedzielnym artykuły o zamordowanej kilkanaście dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej Helenie. Dla dzieci czasopisma: Ola i Jaś oraz Promyczek dobra.

 

 

 

Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania

 

Od piątku, 10 lutego, do niedzieli, 12 lutego, w ośrodku Caritas w Budach Głogowskich odbywać się będą rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży. Formularze zgody rodziców na wyjazd są w zakrystii. Zbiórka młodzieży wyjeżdżającej na rekolekcje w piątek o godz. 16.45 na parkingu parafialnym, powrót w niedzielę ok. godz. 14.00.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Zwykła, 29 I 2017 r.

 

Od poniedziałku, 30 I 2017 r. zapraszamy na cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. Będą się one odbywały w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej. Na pierwszą katechezę, w poniedziałek, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Proszę przynieść ze sobą gromnice. Msze św. będą o godz.: 6.30, 7.30, 8.30, 16.00 i 18.00. Składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne w diecezji.

W czwartek zapraszamy po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na śpiew kolęd animowany przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Rzeszowie.

W czwartek zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Maryjny ze świecami w intencji Ojczyzny. Różaniec rozpoczyna się już o godz. 20.30.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych. Spowiedź od godz. 17.00.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.00 adoracja i różaniec wynagradzający z rozmyślaniem, a o godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących na narodzenie dziecka.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 7, kl. VI. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. VII: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy, a w piatek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

 

Wspólnoty dla intronizacji NSPJ organizują wyjazd na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 1 na 2 lutego. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Prasa katolicka:

 

W Niedzieli artykuły: W świetle gromnicy oraz demokracja na dywaniku. W Źródle artykuły o św. Bracie Albercie i oraz Władysławie Łokietku. W Gościu niedzielnym artykuł o obronie sumienia. 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Zwykła, 22 I 2017 r.

 

We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za podjęciejakichkolwiek funkcji i uczestnictwo w zakończeniu można uzyskać odpust zupełny.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

 

W piątek adoracja ku czci Bożego Miłosierdzia. O 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

 

W piątek organizowany jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu: w rzeszowskiej Farze o godz. 8.30 Nabożeństwo Słowa Bożego połączone także z odczytaniem nazwisk Polaków z Rzeszowszczyzny zamordowanych za pomoc udzielaną Żydom.

 

W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 7, kl. V. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. VI: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 

Bóg zapłać za 4100,00 zł złożone w ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na ogrzewanie kościoła.

 

Prasa katolicka:

 

W Niedzieli między innymi artykuł o św. Franciszku Salezym patronie dziennikarzy i katolickiej prasy oraz artykuł o reformie szkolnictwa. W Gościu niedzielnym bezpłatny dodatek: płyta Andrea Bocellego. W Źródle artykuł pt. Małżeństwo jest wspólną drogą do Boga. Dla dzieci: Promyczek dobra, Ola i Jaś oraz Świat misyjny.

 

 

 

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w 1770 mieszkaniach i domach na terenie naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę i wszelkie spostrzeżenia dotyczące naszej rodziny parafialnej oraz za ofiary z racji kolędy, które można składać na tacę. Bóg zapłać. Uzupełnienie kolędy będzie w poniedziałek 23 stycznia od godz. 16.00. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Zwykła, 15 I 2017 r.

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanieWspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

We wtorek Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. godz. 18.00. Następnie świadectwo i adoracja Najświętszego Sakramentu animowana śpiewami w wykonaniu Rzeszowskich Wieczorów Uwielbienia.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W środę rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za podjęciejakichkolwiek funkcji i uczestnictwo w zakończeniu można uzyskać odpust zupełny.

W czwartek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej.

W piątek adoracja ku czci Bożego Miłosierdzia. O 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

W sobotę wspomnienie św. Agnieszki. 

W sobotę o godz. 10.00 u Saletynów spotkanie opłatkowe Rzeszowskiej Rodziny Koła Maryja.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 7, kl. IV. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. V: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. W naszym kościele zamontowane jest ogrzewanie nadmuchowe. Ciepło jest wytwarzane przez 2 piece gazowe i wtłaczane do kościoła przez otwory w posadzce ulokowane w nawach bocznych. Temperatura wtłaczanego ciepłego powietrza jest zawsze ta sama.

Prasa katolicka:

W Niedzieli artykuł z okazji Dnia Migranta i Uchodźcy pt.: Miliony bez korzenia. W Źródle artykuł wyjaśniający na czym polega „białe małżeństwo”. Dla dzieci: Promyczek dobra, Ola i Jaś oraz Świat misyjny.

 

Dobiega końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie spostrzeżenia dotyczące naszej rodziny parafialnej oraz za ofiary z racji kolędy, które można składać na tacę. Bóg zapłać.

Plan kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek (16 I, od godz. 16.00):
ul. Legionów bloki: nr 16, nr 18, nr 20

Wtorek (17 I, od godz. 16.00): ul. Krakowska blok nr 1

Środa (18 I, od godz. 16.00): ul. Krakowska bloki: nr 3A, nr 5A, nr 7A;

Czwartek (19 I, od godz. 16.00):
ul. ks. Jałowego blok nr 17; ul. ks. Jałowego: domy i kamienice

Piątek (20 I, od godz. 16.00 – ostatni dzień kolędy):
ul. ks. Jałowego bloki: nr 28, nr 28A.

Uzupełnienie kolędy będzie w poniedziałek 23 stycznia od godz. 16.00. Zapisy dziś i w tygodniu w zakrystii lub w kancelarii.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
(Niedziela Chrztu Pańskiego, 8 I 2017 r.)

 

Dziś na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.: dzieci przeżyją obrzęd poświecenia i przyjęcia modlitewników. Natomiast na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

 

Chociaż dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, to jednak śpiew kolęd kontynuujemy do Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej (2 II).

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Apostolstwa Trzeźwości.

 

W piątek adoracja ku czci Bożego Miłosierdzia. O 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Pułaskiego, blok nr 7, kl. III. W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. IV: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

 

W środę, 11 stycznia, o godz. 17.00 w Osiedlowym Domu Kultury „Akwarium” przy ul. Pułaskiego odbędzie się druga tura wyborów do Samorządowej Rady Osiedla Śródmieście. Brak takiej rady powoduje, że Osiedle nie może skorzystać z przysługujących mu dotacji z budżetu Miasta. Prosi się uprzejmie o przybycie, aby można było powołać do istnienia ową radę.

 

Plan kolędy w tym tygodniu:

 

Poniedziałek (9 I):
ul. Chełmońskiego, ul. Sportowa bloki: nr 2 (cały) i 2A (cały)

 

Wtorek (10 I): ul. Sportowa bloki: nr 2B (cały), nr 4 (klatki I-II)

 

Środa (11 I): ul. Sportowa bloki: nr 4 (klatki III-IV), nr 6 (klatki I-III)

 

Czwartek (12 I):
ul. Sportowa bloki: nr 6 (klatka IV), nr 6B (cały), nr 8 (klatka I)

 

Piątek (13 I):
ul. Sportowa: bloki: nr 8 (klatka II-IV), nr 10 (cały), nr 12 (klatki I-II)

 

Sobota (14 I): od 9.00: ul. ul. Sportowa bloki: nr 12 (klatki III-IV), nr 17 (cały),

 

Sobota (14 I): od 15.00: ul. Sportowa blok nr 21 (cały) oraz ul. Sportowa (domki), Krakowska (domki) i Legionów (domki).

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Nowy Rok: 1 I 2017 r.

 

Dziś obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o pokój. Dziś za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotk. Koła Radia Maryja. Różaniec od 17.30.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 17.00 – różaniec; 17.30 – nabożeństwo przed Obrazem MBNP; 18.00 – Msza św.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek serdecznie zapraszamy na godz. 21.00 na APEL MARYJNY z lampionami, podczas którego modlimy się za naszą Ojczyznę. W czwartek spowiedź od godz. 17.00.

W piątek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w niedzielę nie będzie tylko Mszy św. o godz.: 13.30 i 20.00. Składka na tacę przeznaczona na misje. O godz. 15.00 rozpoczęcie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie o 16.45 modlitwami w intencji chorych, cierpiących i strapionych.

W piątek o godz. 12.00 na parkingu przy Hali na Podpromiu rozpocznie się Orszak Trzech Króli, czyli wielkie uliczne Jasełka. Serdecznie zapraszamy do udziału. Natomiast o godz. 17.00 w Katedrze Rzeszowskiej Msza św. dziękczynna za konsekrację ks. bpa K. Górnego i ks. bpa E. Białogłowskiego.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP: o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający, o 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących na urodzenie dziecka.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.: dzieci przeżyją obrzęd poświecenia i przyjęcia modlitewników. Natomiast na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. III: w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 9.00.

Prasa katolicka:

W Niedzieli między innymi artykuł o Orszaku Trzech Króli czyli jasełkach, które opanowały Polskę orazartykuł o „trzeciej wojnie światowej w kawałkach”.

Źródło:numer specjalny poświęcony św. Bratu Albertowi. Na stolikach z prasą jest do nabycia nowy numer Arki.

KOLĘDA

Rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu wizytę duszpasterską (kolędę) w domach i mieszkaniach naszej parafii. Jest to okazja do wspólnej modlitwy oraz do rozmów o życiu religijnym w rodzinie i w parafii. Przygotujmy się do wizyty duszpasterskiej stawiając na stole krzyż, świecę, Pismo św. Ofiary z racji kolędy składamy na tacę.

Plan kolędy w najbliższym tygodniu jest następujący:

PONIEDZIAŁEK: (2 I) od godz. 16.00:

ul. Króla Augusta: domy prywatne i kamienice
ul. Króla Augusta bloki nr: 11, 19, 21, 23, 23a

WTOREK (3 I): od godz. 16.00:

ul. Króla Augusta: blok nr: 25 (cały), blok nr 27 (klatki I – VI)

ŚRODA (4 I): od godz. 16.00:

ul. Króla Augusta: blok nr 27 (klatka VII), blok nr 31 (cały), blok nr 33 (cały)
ul. Baczyńskiego i Gałczyńskiego

CZWARTEK: (5 I) od godz. 16.00:

ul. Króla Augusta: blok nr 29 (cały),
ul. Budowlanych, ul. Króla Jagiełły, ul. Królowej Jadwigi

SOBOTA: (7 I): od godz. 15.00:

ul. Kamińskiego, ul. Kruczkowskiego, ul. Nałkowskiej, ul. Tuwima i ul. Staffa,
ul. Reymonta i ul. Chłopickiego, ulice: Wyspiańskiego, Kossaków i Ziai. 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
BOŻE NARODZENIE: 25 XII 2016 r.

 

W Boże Narodzenie i w Szczepana Msze św. jak w niedzielę z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 i o godz. 20.00. W Boże Narodzenie na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a potem poczęstunek „Torcikiem Królewskimna urodziny Pana Jezusa.

We wtorek, 27 XII, imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Msza św. w Katedrze o godz. 18.00.

W środę odbędzie się w Rzeszowie XIII Marsz za Życiem. Rozpoczęcie o godz. 17.15 na Starym Cmentarzu. Zakończenie Mszą św. w Bazylice Ojców Bernardynów.

W środę u nas o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej oraz przedstawicieli Róż oraz wszystkich grup i wspólnot działających w naszej parafii.

W piątek Święto Świętej Rodziny: Msze św. jak w dzień powszedni.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W sobotę wspomnienie św. Sylwestra i zakończenie Starego Roku. Nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku będą odprawione:
-  rano o godz. 8.00, a następnie Msza św. o godz. 8.30
- wieczorem o godz. 16.30, a następnie Msza św. na zakończenie Starego Roku z kazaniem. Zapraszamy do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Nowy Rok – dzień modlitw o pokój w świecie. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

Katecheza przedślubna przeniesiona z Nowego Roku na niedzielę - 8 stycznia.

Polecamy świąteczne wydanie prasy katolickiej: Niedziela (podwójny numer z filmem DVD: 10 zł), Gość niedzielny (8 zł).

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ (KOLĘDĘ)rozpoczniemy w środę 28 grudnia. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:

Środa (28 XII 2016): od godz. 9.00: ul. Pułaskiego: bloki nr 5 (cały) i blok nr 7: kl. I

Środa (28 XII 2016): od godz. 16.00: ul. Pułaskiego blok nr 7: klatki: II - VII

Czwartek (29 XII 2016): od godz. 9.00
ul. Pułaskiego blok nr 7: klatki: VIII – XIII; ul. Sondeja, Łokietka i Hoffmanowej 21

Czwartek (29 XII 2016): od godz. 16.00
ul. Pułaskiego blok nr 9: klatki: I – VI

Piątek (30 XII 2016): od godz. 9.00
ul. Pułaskiego blok nr 9: klatki: VII -X; ul. Hoffmanowej blok nr 23 (cały);
ul. Pułaskiego, ul. Mochnackiego

Piątek (30 XII 2016): od godz. 16.00
ul. Krakowska bloki nr: 8, 10, 12, 14; ul. Okulickiego blok nr 4.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Adwentu: 18 XII 2016 r.

 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. W kościołach Rzeszowa będą odbywały się całodzienne spowiedzi przedświąteczne: w środę w kościele Bożego Ciała i Podwyższenia Krzyża Św., w czwartek w kościele Matki Bożej Różańcowej i Św. Krzyża, w piątek we Farze.W naszej parafii całodzienna spowiedź będzie w piątek w godz.: 8.30 - 12.30 i 14.30 - 19.00. Szczegóły w gablotce. 

Chorych do spowiedzi i Komunii przedświątecznej proszę zgłosić w zakrystii. Odwiedzimy ich we wtorek ok. godz. 11.00.

 Dziś o godz. 20.00 w dolnym kościele rozpoczną się 3-dniowe Akademickie Rekolekcje Adwentowe. Serdecznie zapraszamy studentów, profesorów, zainteresowanych.

 

Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o 18.00.

 Bóg zapłać za 2400 złzłożone w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

W wtorek Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie świadectwo rodziny i czas uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Młodzież z Wieczorów Uwielbienia przygotowała kartki świąteczne, stroiki, kalendarze: będzie je można nabyć we wtorek wieczorem i w piątek przy wejściu do kościoła.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a na godz. 19.30 do dolnego kościoła Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na przedstawienie pt. „Gwiazdy tańczyły w noc, gdy przyszedł Pan”. 

W piątek z racji spowiedzi nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zwyczajowo powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Pielęgnujmy religijny charakter spotkania przy wigilijnym stole: wspólna rodzinna modlitwa prowadzona przez głowę rodziny, odczytanie z Pisma św. tekstu o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i śpiew kolęd. Niech na stole zapłonie też świeca Caritas. O godz. 24.00 Pasterka: taca z Pasterki przeznaczona na Dom Samotnej Matki prowadzony na terenie naszej parafii przez Siostry Sercanki. Wszyscy będący do Komunii św. na Pasterce mogą przyjąć ją drugi raz w dzień Bożego Narodzenia.

 

W Boże Narodzenie i w Szczepana Msze św. jak w niedzielę z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.

 

W Boże Narodzenie na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a potem poczęstunek „Torcikiem Królewskim” na urodziny Pana Jezusa.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 7, klatka I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. II: w poniedziałek od 16.00 i w piątek po spowiedzi - ok. godz. 19.00.

 

W Bibliotece i przy wejściu do kościoła można nabywać POŚWIĘCONE OPŁATKI. Składane ofiary przeznaczamy w tym roku na trwający remont starej plebanii.

 

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ (KOLĘDĘ) rozpoczniemy w środę po Świętach, 28 grudnia, od Osiedla Pułaskiego: blok nr 5 i kolejne.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Adwentu: 11 XII 2016 r.

 

Zapraszamy z lampionami na Msze św. roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00. W dolnym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 jest śpiewana JUTRZNIA.

Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

We wtorek przypada 35. rocznica wybuchu stanu wojennego. W Farze Rzeszowskiej o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii św. Jana od Krzyża. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.Po Mszy św. wieczornej spotkanie Modlitewnej Wspólnoty Jana Pawła II. W piątek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.

Bóg zapłać za 3200 złzłożone w ubiegłą niedzielę do puszek na świąteczną pomoc dla rodzin i osób potrzebujących w parafii. Paczki świąteczne będą wydawane przez Parafialny Zespół Caritas 16 XII w godz. 14.00 – 17.00 i 17 XII w godz. 10.00 – 12.00.

W przyszłą niedzielę poświęcenie świec na stół wigilijny. Można je nabyć wychodząc z kościoła: małe 5 zł, duże – 12 zł. Dodatkowe ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w parafii.

W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w dolnym kościele rozpoczną się 3-dniowe Akademickie Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je ks. Rafał Flak, duszpasterz młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

Całodzienna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w naszym kościele w piątek, 23 grudnia.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 5, klatka V. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 7, kl. I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Przy wejściu do kościoła można nabywać POŚWIĘCONE OPŁATKI. Składane ofiary przeznaczymy w tym roku na trwający remont starej plebanii.

Biura podróży zapraszają na pielgrzymki w 2017 roku. W środę po Mszy św. wieczornej Biuro Podróży Wratislavia Travel przedstawi pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a w piątek po Mszy św. wieczornej Biuro Pielgrzymkowe PIELGRZYM działające przy naszej Katedrze przedstawi pielgrzymki do Ziemi Świętej i Włoch.

Informacje o prasie:

W Niedzieli artykuły o mocy chrześcijaństwa oraz o dalszej potrzebie męczenników. W Gościu niedzielnym artykuł o otwartym po 500 latach Grobie Pana Jezusa. W Źródle artykuł pt. Jak zatrzymać plagę rozwodów? Są nowe numery czasopism: Cuda i łaski Boże, Droga i Promyczek dobra.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
(II Niedziela Adwentu: 4 XII 2016 r.)

 

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur przedpołudniowy Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

 

Dziś zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla rodzin i osób potrzebujących w parafii. Produkty żywnościowe i inne można składać do pojemnika przed bocznym ołtarzem.

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

 

We wtorek wspomnienie św. Mikołaja.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 12.00 oraz o 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami: dzieci przeżyją obrzęd przyjęcia od Rodziców medalików Niepokalanej. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy pragną odprawić  „GODZINĘ ŁASKI dla całego świata”.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

Dziś zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla rodzin i osób potrzebujących w parafii. Produkty żywnościowe i inne można też składać do pojemnika przed bocznym ołtarzem.

 

Roraty z procesją z lampionami odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00. W dolnym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 jest śpiewana JUTRZNIA.

 

Adwent to także czas stosowny do walki ze zniewoleniami. Na ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwościowa.

 Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 5, klatka IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 5, kl. V: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

W Biblioteczce i w zakrystii są do nabycia ŚWIECE CARITAS na stół wigilijny: małe 5 zł, duże – 12 zł. Dodatkowe ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w parafii. Poświęcenie tych świec nastąpi w IV niedzielę Adwentu.

 

Po Mszach świętych w Biblioteczce i na stanowisku przy wejściu do kościoła można nabywać POŚWIĘCONE OPŁATKI. Składane ofiary przeznaczymy w tym roku na trwający remont starej plebanii. Nie będą roznoszone opłatki po mieszkaniach w blokach i domach. Gdyby ktoś zapukał do drzwi i przedstawiał się jako organista czy kościelny z opłatkami, bądź ich wysłannik, to proszę to potraktować jako próbę oszustwa.

 

Firma szkoleniowa ABAKUS z siedzibą przy ul. Legionów 31 organizuje bezpłatne kursy dla osób bezrobotnych w wieku: 29 plus oraz 50 plus. Szczegóły na plakacie.

 

Informacje o prasie:

 

W Niedzieli artykuły o Niepokalanym Poczęciu NMP i o nowym dokumencie papieskim „Misericordia et misera”. Gość niedzielny – temat numeru: „Kradzież św. Mikołaja”. W Źródle raport z uroczystości ogólnopolskich w Łagiewnikach, podczas których wypowiedziano Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Są nowe numery miesięcznika Arka pt. NMP Jazłowiecka oraz miesięcznika Promyczek dobra.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela Adwentu: 27 XI 2016 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Niech to będą 4 tygodnie umacniania wiary i pogłębiania osobistej pobożności przez lekturę Pisma św., prasy katolickiej i częstszy udział w nabożeństwach na tygodniu. Od jutra będą odprawiane Msze św. roratnie z procesją z lampionami. W dni powszednie o godz. 18.00.Zapraszamy do udziału rodziców z dziećmi, młodzież i dorosłych. W niedzielę procesja z lampionami będzie na Mszy św. o godz. 12.00.

Adwent to także czas stosowny do walki ze zniewoleniami. Na ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwościowa.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z ostatnimi wypominkami. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Maryjny.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W piątek o godz. 12.00 dodatkowa Msza św. w intencji pracowników firmy KRUSZGEO z okazji św. Barbary – patronki górników.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP:najpierw adoracja i różaniec wynagradzający, a o godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur przedpołudniowy Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla rodzin i osób potrzebujących. Od jutra będzie też można składać produkty żywnościowe i inne do pojemnika przed bocznym ołtarzem.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 5, klatka III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 5, kl. IV: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W Biblioteczce i w zakrystii są do nabycia ŚWIECE CARITAS na stół wigilijny: małe 5 zł, duże – 12 zł. Dodatkowe ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym w parafii. Poświęcenie tych świec nastąpi w IV niedzielę Adwentu.

Od dziś po mszach świętych na stanowisku przy wejściu do kościoła oraz w zakrystii można nabywać POŚWIĘCONE OPŁATKI. Składane ofiary przeznaczymy w tym roku na trwający remont starej plebanii. Nie będą roznoszone opłatki po mieszkaniach w blokach i domach. Gdyby ktoś zapukał do drzwi i przedstawiał się jako organista czy kościelny z opłatkami, bądź ich wysłannik, to proszę to potraktować jako próbę oszustwa.

W prasie katolickiej artykuły wprowadzające w Adwent. Są do nabycia nowe numery Rycerza Niepokalanej oraz Wpisu

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata:
20 XI 2016 r.

 

Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wypada święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystości diecezjalne w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 12.00.

 

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy ODPUST. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej wspólnoty parafialnej i świątyni, modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy swoje życie chrześcijańskie wiążą z tym miejscem. Po każdej Mszy św. odmawiamy Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.  Uroczysta suma odpustowa o godz.12.00 pod przewodnictwem ks. Bogusława Babiarza. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.

 

Dziś uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego 1050. Rocznicę Chrztu Polski: o godz. 15.00 Msza św. u Ojców Bernardynów, a o 16.30 uroczystość przed pomnikiem przy Urzędzie Marszałkowskim.

 

Jeszcze do końca listopada, o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych w Wypominkach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. O godz. 10.30 dodatkowa Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli szkół Rzeszowa i okolicy (WYPOMINKI SZKOLNE 2016).

 

We wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W Domu Diecezjalnym TABOR o godz. 19.00 katecheza audiowizualna.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z Wypominkami.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką, a zakończenie o 17.30 różańcem i Wypominkami. W piątek o godz. 19.00 w Katedrze koncert Chóru Katedralnego.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 5, klatka II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 5, kl. III: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszamy na Roraty połączone z procesją z lampionami. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00.

 

Informacje o prasie:

 

W Niedzieli artykuły: Chrystusa – Król wieków i całego stworzenia oraz o trzęsieniu ziemi we Włoszech: Świadectwa naszej cywilizacji legły w gruzach. W Źródle głównykomentarz do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
(XXXIII niedziela zwykła: 13 XI 2016 r.)


Dziśwspominamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego: módlmy się za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszej świątyni. 

Dziś przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan prześladowanych za wiarę.

W poniedziałekpo Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

We wtorek WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie katecheza i śpiewy uwielbienia.

W środę po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

W czwartek o 19.00 w Domu Diecezjalnym TABOR „Rekolekcje filmowe”. Szczegóły na plakacie.

W piątek odpust w kościele p.w. bł. Karoliny Kózki. Msza św. o godz. 17.00.

 

W piątek odbędą się też wybory do Rady Osiedla Pułaskiego. Zebranie w Klubie Kultury „Akwarium” o godz. 17.00.

W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana przy obecności władz kościelnych i władz państwowych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz zakończenie Roku Miłosierdzia. Uroczystości diecezjalne w Katedrze o godz. 12.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 5, klatka I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 5, kl. II: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00. W sobotę zapraszamy też wszystkich chętnych ze względu na przygotowanie kościoła do odpustu.

Prasa katolicka

W Niedzieli tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W Gościu niedzielnym artykuł o sytuacji w Syrii pt. „Byłem w Aleppo”. W Źródle artykuł św. Cecylii – patronce muzyki kościelnej. Są nowe numery Promyczka dobra i Arki. W Biblioteczce pod chórem można nabyć kalendarze misyjne.

 

*  *  *  *  *  *  * *  *

 

ODPUST PARAFIALNY
ku czci CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2016

 W przyszłą niedzielę, 20 listopada, będziemy przeżywali ODPUST PARAFIALNY ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.Kazania wygłosi ks. Dyrektor Bogusław Babiarz (Kuria Diecezjalna w Rzeszowie). Na każdej Mszy św. modlitwy do Jezusa Chrystusa Króla i Pana. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30. Uroczystości odpustowe o godz. 12.00: najpierw zostanie odśpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie Msza św., a potem uroczyste odmówienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

 

Do tych wydarzeń chcemy się do duchowo przygotować, dlatego zapraszamy w tym tygodniu na modlitwy. Centralnym punktem każdego dnia jest Msza św. wieczorna połączona z kazaniem oraz modlitwą do Jezusa naszego Króla i Pana.

W poniedziałek (14 XI) modlitwy animują: Koła Radia Maryja, Domowy Kościół i Wspólnota Mężczyzn św. Józefa.

We wtorek (15 XI) WIECZÓR UWIELBIENIA: modlitwy animuje młodzież z Wieczorów Uwielbienia, Duszpasterstwa Akademickiego i Ruchu Czystych Serc.

W środę (16 XI) przed Mszą św. o 17.00 różaniec i o 17.30 Nowenna: modlitwy animują: Róże Różańcowe, Akcja Katolicka, Caritas, Koło Misyjne i Trzeźwościowe, Wspólnota Jana Pawła II, Świecki Zakon Karmelitański, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD.

W czwartek (17 XI) na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami. Przynieśmy ze sobą krzyże.

 

W piątek (18 XI) od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlitwy animują: Oaza, KSM, Lektorzy, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, Duszpasterstwo Kolejarzy. Ten piątek przeżywamy w naszej diecezji jako dzień postu i modlitwy.

W sobotę (19 XI) o godz. 18.00 Msza św. w intencji fundatorów i dobroczyńców naszej parafii. Modlitwy animują: Siostry zakonne, nadzwyczajni szafarze Eucharystii i Rada Parafialna. Po Mszy św. odbędzie się uroczysty koncert organowo-wokalny w wykonaniu pana profesora Marka Stefańskiego i pana Jacka Ozimkowskiego z Opery Krakowskiej pt. „Christus vincit, regnat, imperat”: polska sakralna muzyka organowa, wokalna i wokalno-organowa od XI do XX wieku.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA: 6 XI 2016 r.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego.

Spotkanie Koła Radia Maryja zostaje przesunięte na poniedziałek, 14 listopada.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z Wypominkami. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej, przełożonych Róż oraz przewodniczacych grup i wspólnot działajacyh przy naszej parafii.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Apostolstwa Trzeźwości.

W piątek, 11 listopada, wypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Udekorujmy też nasze domy i miejsca pracy flagami narodowymi. W Farze Rzeszowskiej Msza św. o godz. 11.00, a po niej uroczystości patriotyczne przy pomniku Leopolda Lisa-Kuli. Na ten dzień została udzielona dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę pielgrzymka kolejarzy na Jasna Górę. Szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę wypada VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan prześladowanych za wiarę.

Bóg zapłać za ofiary z racji wypominek. Wypominki i modlitwy za Zmarłych odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30.

Druki na Wypominki listopadowe są wyłożone na stolikach w tyle kościoła. WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii. Na wypominki roczne zgłaszać maksymalnie 2 lub 3 imiona. Za zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 8.45 oraz odprawiamy 1 Mszę św. w miesiącu. Szczegóły na tablicy pod chórem.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. ks. Jałowego blok nr 28A. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 5, kl. I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Prasa katolicka

Niedziela temat numeru: 98. Rocznica odzyskania niepodległości. W Gościu niedzielnym artykuł o sytuacji w Syrii pt. „Byłem w Aleppo”. W Źródle ciekawy artykuł pt. „Kłamstwa w służbie postępu”. Są nowe numery Promyczka dobra i Arki. W Biblioteczce pod chórem można nabyć kalendarze misyjne.

ODPUST PARAFIALNY

Za 2 tygodnie będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku ten uroczysty dzień będzie połączony z jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Chcemy się do niego dobrze duchowo przygotować, dlatego wszystkich was zapraszamy na Nowennę, czyli 9 dni modlitw. Nowennę rozpoczniemy w piątek, 11 listopada. Centralnym punktem każdego dnia będzie wieczorna Msza św. połączona z kazaniem oraz modlitwą do Jezusa naszego Króla i Pana. Program na pierwsze trzy dni nowenny jest następujący:

11 XI (piątek) – 15.00 – rozpoczęcia adoracji Najświętszego Sakramentu Koronką do Bożego Miłosierdzia; 16.00 – modlitwy prowadzone przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa; 17.30 – różaniec i Wypominki; 18.00 – Msza św. z kazaniem, a po Mszy św. pozostańmy, aby modlić się do Chrystusa Króla wspólnym śpiewem pieśni religijno-patriotycznych.

12 XI (sobota) – 17.30 – różaniec i Wypominki; 18.00 – Msza św. z kazaniem, a po Mszy św. zapraszamy na film Cristiada, o prześladowaniu katolików w Meksyku i bohaterskim chłopcu, który nie zdradził Chrystusa Króla. Wyświetlimy go w dolnym kościele ze względu na lepszą akustykę.

13 XI (niedziela) – W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w „Procesji światła”. Rozpocznie się ona o godz. 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu koło Zamku. Przynieśmy ze sobą świece i dajmy świadectwo, że chcemy, by Chrystus był naszą światłością, drogą prawdą i życiem. Program na kolejne dni podamy w następną niedzielę.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA: 30 X 2016 r.

  

Dziś zmiana czasu z letniego na zimowy. Godziny Mszy św. bez zmian.

 

W poniedziałek zakończenie nabożeństw październikowych.

 

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 z racji Mszy św. odprawianych na cmentarzach rzeszowskich o godz. 14.00. Nie będzie też Mszy św. akademickiej o godz. 20.00. O godz. 16.30 pierwszy różaniec za zmarłych z Wypominkami.

 

W środę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.: 6.30, 7.30, 8.30, 16.00 i 18.00. O 17.30 Wypominki połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. o godz. 18.00 procesja w kościele i modlitwy za zmarłych.

W listopadzie za pobożne nawiedzenie cmentarza możemy zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych: w dniach  1-8 XI – odpust zupełny, w pozostałych dniach – odpust cząstkowy. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, czego wyrazem jest przystąpienie do spowiedzi świętej oraz przyjęcie Komunii Św. Nawiedzając pobożnie cmentarz należy pomodlić się za zmarłych odmawiając: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca oraz dowolną modlitwęwedług intencji Papieża.

Przeżyjmy te dni w duchu chrześcijańskiej modlitwy za zmarłych oraz przyzywając orędownictwa Świętych. Skorzystajmy z sakramentu spowiedzi, aby w stanie łaski uświęcającej nawiedzać cmentarze i móc zyskiwać odpusty za naszych drogich zmarłych.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek wspomnienie św. Marcina. O godz. 21.00 Apel Maryjny z lampionami.

 

W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką, a zakończenie o 17.30 różańcem i Wypominkami.

 

W sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.00 Adoracja i Różaniec Wynagradzający połączony z Wypominkami. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek spodziewających się dziecka oraz modlitwy w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. ks. Jałowego blok nr 28. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. ks. Jałowego blok nr 28A: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

Druki na Wypominki listopadowe są wyłożone na stolikach w tyle kościoła. Za zgłoszonych zmarłych codziennie w listopadzie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec.

 

WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii. Na wypominki roczne zgłaszać maksymalnie 2 lub 3 imiona. Za zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 8.45 oraz odprawiamy 1 Mszę św. w miesiącu. Szczegóły na tablicy pod chórem.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA: 23 X 2016 r.

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny – składka na tacę jest przeznaczona na misje.

Dziś o godz. 13.30 Msza św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. oraz ich Rodziców. Dzieci wraz z rodzicami odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

W środę o godz. 17. 30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

W środę w bazylice OO. Bernardynów zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego całej diecezji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18. 30.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką.

W piątek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 18.00 odpust w kościele p.w. św. Judy Tadeusza. Udamy się tam w pieszej pielgrzymce. Serdecznie zapraszamy. Wymarsz spod kościoła o godz. 17.15.

W przyszłą niedzielę przejście na czas zimowy. Godziny Mszy św. bez zmian.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. ks. Jałowego domy prywatne. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. ks. Jałowego blok nr 28: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Druki na Wypominki listopadowe są wyłożone na stolikach w tyle kościoła. Za zgłoszonych zmarłych będziemy codzienne w listopadzie o godz. 17.30 odmawiali cząstkę Różańca św.

WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii. Na wypominki roczne zgłaszać maksymalnie 2 lub 3 imiona. Za zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 8.45 oraz odprawiamy 1 Mszę św. w miesiącu. Szczegóły na tablicy pod chórem.

 

Prasa katolicka!

Gość niedzielny – artykuł przedstawiający pomysł na pomaganie: Rodzina rodzinie.W Niedzieli wywiad z panią Premier Beatą Szydło. W Źródle artykuł o Roku Miłosierdzia: Pozostał jeszcze miesiąc. Można nabyć także nowy numer Rycerza Niepokalanej oraz Wpisu.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA: 16 X 2016 r.

 

Dziś odbywa się w kościołach liczenie wiernych. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

Dziś u Ojców Bernardynów promocja płyt z Koncertu Jednego Serca jednego Ducha 2016. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.

W ubiegłą niedzielę na stypendia papieskie złożyliśmy do puszek 5918 zł. Bóg zapłać.

W poniedziałeko godz. 17.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 przy ul. Wyspiańskiego 16aodbędą się wybory do Rady Osiedla Króla St. Augusta, które należy do naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tym zebraniu wyborczym.

We wtorek odbędzie się ogólnoświatowa akcja: „Milion dzieci modli się na różańcu”:o godz. 9.00, gdziekolwiek jesteś, podejmij modlitwę na różańcu o jedność i pokój.

We wtorek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. O godz. 18.00 Msza św., a następnie katecheza i adoracja z błogosławieństwem indywidualnym na koniec.

W środę o godz. 17. 30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym.

W czwartek wspomnienie św. Jana Kantego. W Domu Diecezjalnym TABOR, o godz. 19.00 odbędzie się projekcja filmu „Siła modlitwy”. Szczegóły na plakacie.

W piątek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką.

W sobotę, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II. O godz. 9.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się okolicznościowa konferencja wychowawcza (gościem specjalnym będzie Wanda Półtawska).

 W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy Rodziców i dzieci, które przygotowują się w naszej parafii do I Komunii św. Rodzice i dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

 Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. ks. Jałowego blok nr 17, klatka II. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. ks. Jałowego domy prywatne: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny – składka na tacę będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

 W dniach 21-23 października br. odbędą się w Lipinkach koło Gorlic rekolekcje na temat dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczegóły na plakacie.

 

Prasa katolicka!

 

Gość niedzielny – artykuł o mozaikach zdobiących sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.W Niedzieli wywiad z ks. Markiem Dziewieckim, psychologiem i rekolekcjonistą, pt.: „Żyj i pozwól żyć”. W Źródle pan Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, demaskuje współczesne slogany proaborcyjne. Można nabyć także miesięcznik Cuda i łaski Boże oraz czasopismo misyjne dla dzieci: Świat misyjny.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA: 9 X 2016 r.

 Dziś przeżywamy XVI Dzień Papieski pod hasłem: Bądźcie świadkami miłosierdzia. Ofiarą do puszek wspieramy papieski fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Po Mszach św. o 9.00 i 10.30 będzie „kiermasz ciastka papieskiego”. Główne uroczystości w Katedrze i Parku Papieskim: o godz. 15.00 Msza św. i Akt zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu; ok. 16.30 koncert papieski w Parku Papieskim . Od godz. 12.30 w Parku Papieskim kulinaria oraz gry i zabawy dla dzieci.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.

W środęo godz. 17. 30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym.

W czwartek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, a następnie nabożeństwo różańcowe i procesja z lampionami. Nie będzie różańca o godz. 17.30, ani Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek o godz. 17.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W piątek wspomnienie św. Marii Małgorzaty Alacoque. O godz. 9.00 dodatkowa Msza św. dla Gimnazjum Nr 1 z racji Patrona Szkoły Kazimierza Pułaskiego. Zapraszamy także parafian, a szczególnie z Osiedla Pułaskiego. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką.

W piątek wypada też Dzień Nauczyciela – naszą modlitwą obejmujemy wszystkich wychowawców i nauczycieli oraz odpowiedzialnych za edukację.

W sobotę na Jasnej Górze o odbędzie się Wielka Pokuta za wszystkie grzechy popełniane w Polsce. W naszym kościele w łączności z Jasną Górą o godz. 15.00 rozpoczniemy modlitwy wynagradzające: 15.00 - droga krzyżowa; 15.45 – wystawienie Najświętszego Sakramentu; 17.15 – Różaniec wynagradzający; 18.00 – Msza św.

W sobotę, 15 października, w Dzień Dziecka Utraconego, będziemy się modlić za wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. ks. Jałowego blok nr 17, klatka I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. ks. Jałowego blok nr 17, klatka II: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w kościołach liczenie wiernych. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę u Ojców Bernardynów promocja płyt z Koncertu Jednego Serca jednego Ducha 2016. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00.

 

Prasa katolicka!

Gość niedzielny - tematy aktualne: „Wielka Pokuta” na Jasnej Górze oraz spór o prawo do życia. Niedziela - tematy główne: Dzień Papieski i „Wielka Pokuta” za grzechy w narodzie. W Źródle artykuł: Przywrócić Polsce honor. Na stolikach pod chórem można nabyć miesięcznik Arka oraz czasopisma religijne dla dzieci: Ola i Jaś oraz Promyczek dobra.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA: 02 X 2016 r.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur przedpołudniowy Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. Dziś na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas „O” wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd pobłogosławienia i zawierzenia opiece Aniołów Stróżów. Dziś o godz. 15.00 przy Krzyżu obok Zamku rozpocznie się Procesja Różańcowa. Zapraszamy do udziału.

W ubiegłą niedzielę na diecezjalne Radio VIA zebraliśmy 1654 zł.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W środę wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.O godz. 17.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym. W środę na Różaniec i na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd poświęcenia i przyjęcia różańca.

W środę w Bazylice Ojców Bernardynów o godz. 19.00 rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla I Pana. Na stolikach z prasa są wystawione listy do wpisywania się dla chętnych na adorację.

W przyszłym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej. O godz. 21.00 Apel Maryjny z lampionami.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących. Spowiedź od godz. 17.00.

W piątek, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej odpust. Udamy się tam w pieszej pielgrzymce. Wymarsz spod kościoła o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

Dziś zwykła składka na tacę przeznaczona na cele diecezjalne. Dziś też przeprowadzamy naszą comiesięczną składka na prace prowadzone przy parafii, a konkretnie na nowy dach na starą plebanię, te ofiary proszę składać w kopertach albo na tacę, albo dyżurnym przy wyjściu z kościoła, albo w zakrystii.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Papieski pod hasłem: Bądźcie świadkami miłosierdzia. Główne uroczystości w Katedrze i Parku Papieskim: o godz. 15.00 Msza św. z modlitwami o Miłosierdzie Boże, a o 16.30 koncert. Od godz. 12.30 w Parku papieskim gry i zabawy dla dzieci. Zapraszamy.

Od dzisiejszej niedzieli będzie odprawiana Msza św. akademicka o 20.00 w dolnym kościele.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej i Sportowej domy prywatne. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. ks. Jałowego blok nr 17, klatka I: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

Prasa katolicka:

 

Gość niedzielny: temat numeru – „Bitwa o życie”. W Niedzieli artykuł pt. „Demony boja się Różańca”. W Źródle artykuł o ograniczeniu handlu w niedzielę pt. „Z myślą o pracownikach”. Jest już nowy numer miesięcznika Arka.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA: 25 IX 2016 r.

 

Dziś po Mszach św.zbiórka do puszek na Diecezjalne Radio VIA. Dziś, z racji przypadającego Światowego Dnia Serca na Rynku Rzeszowskim od godz. 12.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań.

W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech zebraliśmy 3850 zł.

We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

W środę wspomnienie św. Wacława.O godz. 17.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W Domu Diecezjalnym TABOR o godz. 19.00 będzie wyświetlany film pt. Apostoł. Szczegóły na plakacie.

W piątek wspomnienie św. Hieronima. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Wynagradzający. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek oczekujących na rozwiązanie oraz modlitwy w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W przyszłą niedzielę:
- po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i dyżur przedpołudniowy Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA,
- o godz. 15.00 przy Krzyżu obok Zamku rozpocznie się Krucjata Różańcowa.

W niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas „O” wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd pobłogosławienia i zawierzenia opiece Aniołów Stróżów.

W przyszłą niedzielę zwykła składka na tacę przeznaczona na cele diecezjalne. Ponieważ w przyszłą niedzielę będzie też nasza comiesięczna składka na prace prowadzone przy parafii, a konkretnie na nowy dach na starą plebanię, ofiary proszę składać w kopertach albo na tacę, albo dyżurnym przy wyjściu z kościoła.

Od następnej niedzieli będzie odprawiana Msza św. akademicka o 20.00 w dolnym kościele.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 7A. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowska i Sportowa – domy prywatne: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W sobotę, 1 października organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ustrobnej koło Krosna i do Muzeum Górnictwa Naftowego w Bóbrce. Koszt ok. 35 zł. Wyjazd o godz. 8.15. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

Zapraszamy dzieci i młodzież do naszych grup parafialnych:
- w piątek na 16.30 – uczniów klas V-VI szkoły podstawowej do młodszej grupy Oazy;
- w piątek o 18.30 gimnazjalistów i licealistów do starszej grupy Oazy i KSM-u;
- w sobotę na 15.30 dziewczynki z podstawówki z klas od I do IV do grupy „Maryjek”.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA: 18 IX 2016 r.

 

Dziś na Mszę św. na godz. 13.30 zapraszamy uczniów klas III wraz z Rodzicami z racji przygotowań do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

 Dziś na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się o Boże błogosławieństwo dla naszej Parafii w podejmowanych dziełach duszpasterskich i materialnych. Po Mszy św. zebranie członków Rady Parafialnej, przełożonych Róż, przewodniczących/delegatów wszystkich grup duszpasterskich działających przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

 Dziś zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

 Dziś o godz. 15.00 w Turzy koło Sokołowa Małopolskiego Msza św., za pomordowanych przez NKWD w 1944 roku.

 W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej z La Salette. W poniedziałek od godz. 12.30 na naszym parkingu będzie stał ambulans Krakowskiego Centrum Diagnostyki. Będą przeprowadzane badania pod kątem wykrycia osteoporozy, zakwaszenia organizmu, pojemności płuc. Badania są odpłatne. Szczegóły na ulotkach.

 W środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.O godz. 17.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

 W piątek, 23 września, o godz. 16.30 w szkole na Staroniwie (ul. Staroniwska 55) odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Osiedli Kmity, Staroniwa i Króla Augusta dotyczące budżetu miasta na 2017 rok i spraw bieżących osiedli.

 W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Radio VIA.

 Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 5A. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok 7A, w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

W sobotę, 2 października organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ustrobnej koło Krosna i do Muzeum Górnictwa Naftowego w Bóbrce. Koszt za przejazd i bilety wstępu do muzeum ok. 35 zł. Wyjazd o godz. 8.15 z parkingu. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii.

 

Instytut Teologiczno-Pastoralny prowadzi zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz na Studium Biblijne. Zajęcia odbywają się 2 lub 3 razy w miesiącu w soboty. Celem Studium Biblijnego jest pogłębienie znajomości Pisma świętego i formacja duchowa. Zapisy do 1 października w sekretariacie Instytutu (Rzeszów, ul. Witolda 11a, tel. 17 - 871 24 00).

 

Zapraszamy dzieci i młodzież do naszych grup parafialnych:
- w piątek na 16.30 – uczniów klas V-VI szkoły podstawowej do młodszej grupy Oazy;
- w piątek o 18.30 gimnazjalistów i licealistów do starszej grupy Oazy;
- w sobotę na 15.30 dziewczynki z podstawówki z klas od I do IV do grupy „Maryjek”;

 

Prasa katolicka

 

Niedziela - temat numeru: świat w sieci wiadomości. W Gościu niedzielnym artykuł o trzęsieniu ziemi we Włoszech. + W Źródle artykuły o św. Matce Teresie od ubogich. Jest nowy numer miesięcznika Rycerz Niepokalanej. A dla dzieci Mały Rycerzyk oraz Ola i Jaś.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA: 11 IX 2016 r.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 12.00zmiana tajemnic w Róży 12-letniego Pana Jezusa z Nazaretu. Dziś w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia.Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy Krzyżu obok Zamku. Zakończenie Mszą św. o godz. 16.30 u Ojców Bernardynów.

W poniedziałek uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Główna Msza św. odbędzie się w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00. Na te uroczystości udamy się w pieszej pielgrzymce: wymarsz spod kościoła o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek, 13 września, zapraszamy na V Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św., a następnie różaniec fatimski i procesja. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.O godz. 10.00 spotkanie Parafialnego Koła Caritas.O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W sobotę, 17 września, przypada 77. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. O godz. 18.30 Msza św. w kościele Św. Krzyża, a następnie modlitewny przemarsz do Krzyża Ofiar Komunizmu przy Zamku.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 13.30 zapraszamy uczniów klas III wraz z Rodzicami z racji przygotowań do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam członków Rady Parafialnej, przełożonych Róż, przewodniczących/delegatów wszystkich grup duszpasterskich działających przy naszym kościele. Po Mszy św. zebranie dotyczące parafialnych zadań duszpasterskich i prowadzonych remontów. Bardzo prosimy o obecność.

W przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają na nocne czuwanie w Sanktuarium Świętego Krzyża. Wyjazd z Rzeszowa 14 września br. o 16.00, a powrót na następny dzień ok. 8.00. Szczegóły na plakacie. Koszt. 35 zł. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 3A. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok 5A, w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

We wrześniu nie ma w niedziele Mszy św. akademickiej o godz. 20.00.

Prasa katolicka

W Niedzieli artykuł ks. Władysławie Bukowińskim z racji dzisiejszych uroczystości beatyfikacyjnych w Karagandzie, w Kazachstanie. W Gościu niedzielnym fragmenty najnowszej książki – wywiadu z papieżem seniorem Benedyktem XVI. + W Źródle artykuł pt.: Czy człowiek „religijny” może być „niepraktykujący”? Jest już nowy numer miesięcznika Cuda i łaski Boże pt.: Nawróceni. Skarbonki za nabytą prasę znajdują się przy stolikach, na które czasopisma są systematycznie wykładane.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA: 4 IX 2016 r.

 Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza św. o godz. 13.30. Dziś na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

W poniedziałek o godz. 17.00 w dolnym kościele spotkanie chóru parafialnego, który w 2017 roku będzie obchodził swoje 60-lecie. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do tej wspólnoty, gdyż liczba chórzystów wciąż maleje. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja. Od 17.30 Różaniec.

We wtorekw dolnym kościele o godz. 17.00 rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów: po Mszy św. spotkanie z nowym duszpasterzem - ks. Rafałem Grzesikiem.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej Siewnej.Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Trzeźwościowego.

Ojcowie Bernardyni zapraszają w tym tygodniu na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Szczegółowy program nabożeństw dla grup parafialnych i szkół na plakacie. Główna Msza św. odbędzie się w Ogrodach Bernardyńskich w poniedziałek, 12 września, o godz. 18.00. Natomiast w sobotę, 10 września, o godz. 17.30 w Ogrodach Bernardyńskich odbędzie się diecezjalne spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Wymarsz naszej grupy spod kościoła w sobotę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału także rodziców.

Zapisy do świetlicy profilaktyczno-wychowawczej działającej przy parafii obywać się będą od poniedziałku do czwartku w godzinach od 13.00 do 16.00. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy Krzyżu obok Zamku.

Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają na ogólnopolskie nocne czuwanie w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Wyjazd z Rzeszowa 14 września br. o godz. 16.00, a powrót na następny dzień o godz. 8.00. Szczegóły na plakacie. Koszt. 35 zł. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 1, kl. IV-VI. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok 3A, w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

We wrześniu nie ma w niedziele Mszy św. akademickiej o godz. 20.00.

 

 Prasa katolicka

W Niedzieli i w Gościu niedzielnym artykuły o Matce Teresie z Kalkuty z racji dzisiejszych uroczystości kanonizacyjnych w Rzymie. + W Źródle artykuł o zwycięstwie wojska polskiego i litewskiego nad armią moskiewską w bitwie nad Orszą w 1514 r. Jest już nowy numer miesięcznika Arka pt. Polskie krzyże oraz czasopisma dla dzieci i uczniów: Promyczek dobra oraz Ola i Jaś.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA: 28 VIII 2016 r.

 

 

Dzisiejsza składka przeznaczona na remont starej plebanii.

Dziś w Katedrze Rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla dorosłych pragnących przystąpić do bierzmowania.

W poniedziałek odbędzie się w Rzeszowie Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Od godz. 17.00 spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 1 września,77.rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za Ojczyznę i o pokój w świecie. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny z lampionami w intencji Ojczyzny.

W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczniów i rodziców, nauczycieli i parafian serdecznie zapraszamy na Msze święte szkolne: o 8.00 – gimnazjum; o 9.00 – liceum; o 10.00 – szkoły podstawowe i o 12.00 – szkoła sportowa. W najbliższy czwartek Msza św. z godz. 7.30 zostaje przesunięta na godz. 8.00.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00, a zakończenie przed Mszą św. wieczorną modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Wynagradzający. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek spodziewających się dziecka oraz modlitwy w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz. 13.30.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 1, kl. III-IV. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok nr 1, kl. V-VI, w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie zachęca do oddawania krwi.

We wrześniu nie ma w niedziele Mszy św. akademickiej o godz. 20.00.

 

 Prasa katolicka

 

W Niedzieli artykuł o bohaterach września 1939 roku. + W Gościu niedzielnym artykuł o kazaniu o piekle. + W Źródle artykuł o „nowym” IPN-ie.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA: 21 VIII 2016 r.

 W poniedziałek wspomnienie NMP Królowej.

We wtorek wspomnienie bł. Władysława Findysza, pierwszego męczennika komunizmu. O godz. 11.00 Msza św. w Nowym Żmigrodzie.

W środę święto św. Bartłomieja.

W piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.Msze święte jak w dzień powszedni. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy św. wieczornej dokonamy uroczystego odnowienia Ślubów Jasnogórskich.

26 sierpnia (piątek) do godz. 16.00 zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. MIEJSCE: parking przy kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie (tul. ks. J. Jałowego). CEL: pomoc misjom.

W sobotę wspomnienie św. Moniki.

W przyszłą niedzielę w Katedrze Rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla dorosłych pragnących przystąpić do bierzmowania.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 1, kl. I-I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok nr 1, kl. III-IV, w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Ks. Bazyli z Litynia, którego gościliśmy w ubiegłą niedzielę, dziękuje za złożone mu ofiary w wysokości ponad 8700 zł.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie zachęca do oddawania krwi.

W sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o godz. 20.00.
W sierpniu kancelaria parafialna czynna w godz. 16.30 – 17.30. W czwartek nieczynna.

 Prasa katolicka

W Niedzieli przemówienie papieża Franciszka wygłoszone do Prezydenta i Władz Polski na Wawelu 27 lipca tego roku. + W Gościu niedzielnym artykuł o Mary Wagner, która w więzieniach przesiedziała ponad 4 lata, za obronę życia dzieci nienarodzonych. + Źródło – temat numeru: Bł. Matka Teresa z Kalkuty – misjonarka Miłości.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XX Niedziela zwykła: 14 VIII 2016 r.

 

W poniedziałek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę. Nie ma Mszy św. o 13.30. Na Mszach św. poświęcenie owoców, kwiatów i ziół. W Bazylice Ojców Bernardynów odpust.

We wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego.

W środę wspomnienie św. Jacka. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (modlimy się o dobre urodzaje).

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Bazylego Żyńskiego z Litynia. Jego parafię na Ukrainie będziemy mogli wesprzeć ofiarą po Mszach św.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 14, kl. IV-VI. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok nr 1, kl. I-II, we wtorek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

26 sierpnia, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, będziemy przeżywać w całej Polsce odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W naszej parafii dokonamy tego aktu na Mszy św. o godz. 18.00.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie zachęca do oddawania krwi.

W sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o godz. 20.00.
W sierpniu kancelaria parafialna czynna w godz. 16.30 – 17.30. W czwartek nieczynna.

 

Prasa katolicka

 W Gościu niedzielnym artykuły o zmarłym Kardynale Macharskim i księdzu zamordowanym przez dżihadystów we Francji. W Niedzieli między innymi artykuły o „Cudzie nad Wisłą” oraz o św. Maksymilianie Kolbe w 75. Rocznicę jego głodowej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.W Źródle artykuł o narodzinach „Solidarności”. + Prasa do nabycia jest wyłożona na stolikach w tyle kościoła.

 

******************

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX Niedziela zwykła: 07 VIII 2016 r.

 Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla dorosłych, którzy chcieliby przygotować się do sakramentu bierzmowania

Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc abstynencji pod hasłem: „Rodzina szkołą trzeźwości”. Podejmujmy świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych czy patriotycznych. Na ołtarzu MB jest wystawiona Księga Trzeźwościowa na wpisy.

W poniedziałek wspomnienie św. Dominika.

We wtorek święto św. Edyty Stein – Patronki Europy.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Klary.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W sobotę, 13 sierpnia, zapraszamy na IV NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem, a następnie różaniec fatimski i procesja ze świecami. Z tej racji nie będzie Mszy św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę ma do nas przyjechać i kazania wygłosić ks. Bazyli Żyński z Litynia. Jego parafię na Ukrainie będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek po Mszach św.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 14, kl. I-III. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok nr 14, kl. IV-VI: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie zachęca do oddawania krwi. Szczegóły na plakacie.

W sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o godz. 20.00.
W sierpniu kancelaria parafialna czynna w godz. 16.30 – 17.30. W czwartek nieczynna.

 

Prasa katolicka

W Niedzieli i Gościu niedzielnym ciekawe artykuły podsumowujące Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (między innymi: Klucznik młodych serc czy Cud ŚDM). Źródło - temat numeru: Kraków duchową stolica świata. + Jest też miesięcznik Arka o ks. Franciszku Blachnickim twórcy Ruchu Światło-Życie zwanym popularnie OAZĄ. Prasa do nabycia jest wyłożona na stolikach w tyle kościoła.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII Niedziela zwykła: 31 VII 2016 r.

 

Dzisiaj u Ojców Bernardynów spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów z grupy św. Jana z Dukli, udających się w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę: rozpoczęcie Mszą św. o 14.00.

 

W poniedziałek, 1 sierpnia, 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości Rzeszowskie będą miały miejsce na Rynku i przy Pomniku Pamięci Żołnierzy AK przy ul. Szopena. Szczegóły programu na plakacie. Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00 w kościele przy ul. 3 Maja.

 

We wtorek, 2 sierpnia, możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Warunki: 1) nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga; 2) Komunia św.; 3) modlitwa wg intencji Ojca Świętego.

 

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

 

W czwartek wspomnienie św. Jana Vianneya. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

 

W czwartek wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki w Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30.

 

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.Spowiedź od godz. 17.00.

 

W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. W Cmolasie odpust. Szczegóły na plakacie.

 

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Wynagradzający. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia VIA.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla dorosłych, którzy chcieliby przygotować się do sakramentu bierzmowania.

 

Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Podejmujmy świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych czy patriotycznych. Na ołtarzu MB jest wystawiona Księga Trzeźwościowa na wpisy.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 12. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok nr 14, kl. I-III: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

W sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o godz. 20.00.
W sierpniu kancelaria parafialna czynna w godz. 16.30 – 17.30. W czwartek nieczynna.

 

Prasa katolicka

 

Niedziela i Gość niedzielny – to historyczne numery o Światowych Dniach Młodzieży: cały świat w Polsce. W Źródle artykuł o tzw. odpuście Porcjunkuli. + Jest też miesięcznik: Arka i dla dzieci czasopismo Ola i Jaś. Prasa do nabycia jest wyłożona na stolikach w tyle kościoła.

 

********************************************

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII Niedziela zwykła: 24 VII 2016 r.

 Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży w Diecezji. Młodzież z 19 krajów świata jest przyjmowana przez rodziny, W naszej parafii gościmy 14 młodych pielgrzymów z Zakarpacia. W poniedziałek, 25 lipca br., o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w Parku Papieskim przy Katedrze z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Jakuba Apostoła, we wtorek - św. Joachima i Annę, rodziców NMP, w piątek – św. Martę.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy: rozpoczęcieo godz. 17.30.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

Jeszcze dziś u Ojców Bernardynów w godz. 14.30 – 17.30 można zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do grupy św. Jana z Dukli. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów będzie w niedzielę, 31 sierpnia, u Ojców Bernardynów: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00.

Za tydzień rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Podejmujmy świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych czy patriotycznych. Na ołtarzu MB jest wystawiona Księga Trzeźwościowa na wpisy.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 10. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok nr 12: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

W lipcu i sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o 20.00.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna w dni powszednie w godz. 16.30 – 17.30. W czwartek nieczynna.

Trwa remont starej plebanii. W ubiegłą niedzielę złożono na ten cel w składce na tacę 7570,00 PLN. Bóg zapłać.

Dziś kończy się XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po Mszach św. o godz. 10.30 i o 12.00 będzie poświęcenie pojazdów. Dziś do puszki po każdej Mszy św. i przy poświęceniu pojazdów można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy: „jeden grosz za jeden kilometr”.

Prasa katolicka

W Niedzieli, w Gościu niedzielnym i w Źródle różne artykuły przygotowujące nas do wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży wraz z programem. + Jest też miesięcznik patriotyczno-religijny: Wpis. Prasa do nabycia jest wyłożona na stolikach w tyle kościoła.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI Niedziela zwykła: 17 VII 2016 r.

 

 

W tym tygodniu rozpoczęliśmy remont starej plebanii. Prace realizuje firma AS-BUD. Docelowo remontowany budynek ma być swego rodzaju Domem Pamięci i Wdzięczności dla ks. Józefa Jałowego (nazywanego Bratem Albertem Rzeszowa) oraz dla ks. Infułata Józefa Sondeja i służyć na co dzień na spotkania formacyjne i okolicznościowe. Bóg zapłać za dotychczasowe indywidualne wpłaty na remont i za dzisiejszą składkę na tacę.

 

Dziś rozpoczyna się XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: Niesiemy miłosierdzie na drogach. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00 będzie poświęcenie pojazdów. Będzie też okazja do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy: „jeden grosz za jeden kilometr”.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.

 

W środę wypada trzecia rocznica Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prośmy w modlitwie Ks. Biskupa Ordynariusza.

 

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy: rozpoczęcieo godz. 17.30 (kartki
z podziękowaniami i prośbami można składać na ołtarzu przed obrazem Matki Bożej).

 

W piątek święto św. Marii Magdaleny. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

 

W sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, Patronki Europy.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Krakowskiej blok nr 8. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok nr 10: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

W tym tygodniu rozpoczynają się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży: w sobotę o godz. 16.00 w hali na Podpromiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Młodych. Zapisy na bezpłatne bilety w zakrystii. Od czwartku w naszej parafii będziemy gościć 14 pielgrzymów z Ukrainy. Spotkanie organizacyjne dla osób, które zadeklarowały ich przyjęcie w swoich domach odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.

 

W lipcu i sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o 20.00.

 

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna w dni powszednie w godz. 16.30 – 17.30. W czwartek nieczynna.

 

Zapraszamy na 39. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia br. do grupy św. Jana z Dukli. Zapisy w Bernardyńskim Centrum w niedziele: 17 i 24 lipca w godz.: 14.30 – 17.30.

 

W niedzielę, 3 lipca, została zawiązana pierwsza Róża Różańcowa „Dwunastoletniego Pana Jezusa z Nazaretu”. Róże te przeznaczone są dla Rodziców którzy chcą codziennie 1. dziesiątkiem różańca modlić się za swoje dzieci, a także dla samych dzieci i młodzieży oraz dla innych osób, które chcą modlić się za młode pokolenie. Najbliższa zmiana tajemnic będą w 2. niedzielę sierpnia po Mszy św. o godz. 12.00. Zapisy do Róż „Dwunastoletniego Pana Jezusa z Nazaretu” w zakrystii.

 

 

 

Zapraszamy do zakupu i lektury prasy katolickiej

 

W Niedzieli artykuły pt.: Nawróceni dłużnicy miłości oraz Na froncie królestwa Bożego. + Gość niedzielny – temat numeru: Błogosławieni gościnni. + Źródło – numer poświęcony naszemu nobliście Henrykowi Sienkiewiczowi z racji setnej rocznicy jego śmierci. Prasa jest wyłożona na stolikach w tyle kościoła.

******************************

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV Niedziela zwykła: 10 VII 2016 r.

 

W poniedziałek święto św. Benedykta Patrona Europy, a we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu.

W środę, 13 lipca, zapraszamy na III NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem, a następnie różaniec fatimski z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i procesja ze świecami. Z tej racji nie będzie Nowenny o 17.30, ani Mszy św. o 18.00.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ku czci Bożego Miłosierdzia: rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie o godz. 17.45 modlitwami w intencji chorych i cierpiących.

W sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na remont starej plebanii. Bóg zapłać za wszelkie wpłaty na remont starej plebanii. W minionym tygodniu dokonaliśmy demontażu wyposażenia całego budynku. Dziękuję bardzo tym panom, którzy bezinteresownie na rzecz parafii wieczorami wykonali te prace przygotowawcze. W najbliższym czasie budynek zostanie przekazany firmie remontowej.

W niedzielę, 3 lipca, została zawiązana pierwsza Róża Różańcowa „Dwunastoletniego Pana Jezusa z Nazaretu”. Róże te przeznaczone są dla Rodziców którzy chcą codziennie 1. dziesiątkiem różańca modlić się za swoje dzieci, a także dla samych dzieci i młodzieży oraz dla innych osób, które chcą modlić się za młode pokolenie. Najbliższa zmiana tajemnic będą w 2. niedzielę sierpnia po Mszy św. o godz. 12.00. Zapisy do Róż „Dwunastoletniego Pana Jezusa z Nazaretu” w zakrystii.

W lipcu i sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 13.30 ani akademickiej o 20.00.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna w dni powszednie w godz. 16.30 – 17.30. W czwartek nieczynna.

Zapraszamy na 39. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia br. do grupy św. Jana z Dukli. Zapisy w Bernardyńskim Centrum w niedziele: 10, 17 i 24 lipca w godz.: 14.30 – 17.30.

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Warzywnej również ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na plakatach.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Baczyńskiego i Gałczyńskiego. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Krakowskiej blok nr 8: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00.

 

Prasę katolicką można nabywać na stolikach w tyle kościoła:

W Niedzieli artykuł - przestroga: o sektach w Internecie oraz artykuł o chrześcijańskich źródłach Europy. + Źródło – temat numeru: Młodzież, której ufamy. + Miesięcznik Cuda i łaski Boże o Słudze Bożym Wenantym Katarzyńcu z Kalwarii Pacławskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
(XXXIII niedziela zwykła: 13 XI 2016 r.)

 

Dziśwspominamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego: módlmy się za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszej świątyni.

Dziś przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan prześladowanych za wiarę.

W poniedziałekpo Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

We wtorek WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie katecheza i śpiewy uwielbienia.

W środę po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Jana Pawła II.

W czwartek o 19.00 w Domu Diecezjalnym TABOR „Rekolekcje filmowe”. Szczegóły na plakacie.

W piątek odpust w kościele p.w. bł. Karoliny Kózki. Msza św. o godz. 17.00.

W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana przy obecności władz kościelnych i władz państwowych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz zakończenie Roku Miłosierdzia. Uroczystości diecezjalne w Katedrze o godz. 12.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Pułaskiego blok nr 5, klatka I. W tym tygodniu do pomocy zapraszamy parafian z ul. Pułaskiego blok nr 5, kl. II: w poniedziałek od 16.00 i sobotę od godz. 9.00. W sobotę zapraszamy też wszystkich chętnych ze względu na przygotowanie kościoła do odpustu.

Prasa katolicka

W Niedzieli tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W Gościu niedzielnym artykuł o sytuacji w Syrii pt. „Byłem w Aleppo”. W Źródle artykuł św. Cecylii – patronce muzyki kościelnej. Są nowe numery Promyczka dobra i Arki. W Biblioteczce pod chórem można nabyć kalendarze misyjne.

*  *  *  *  *  *  * *  *

 

ODPUST PARAFIALNY
ku czci CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2016

 

W przyszłą niedzielę, 20 listopada, będziemy przeżywali ODPUST PARAFIALNY ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.Kazania wygłosi ks. dr Bogusław Babiarz (Ekonom Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie). Na każdej Mszy św. modlitwy do Jezusa Chrystusa Króla i Pana. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30. Uroczystości odpustowe o godz. 12.00: najpierw zostanie odśpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie Msza św., a potem uroczyste odmówienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Do tych wydarzeń chcemy się do duchowo przygotować, dlatego zapraszamy w tym tygodniu na modlitwy. Centralnym punktem każdego dnia jest Msza św. wieczorna połączona z kazaniem oraz modlitwą do Jezusa naszego Króla i Pana.

W poniedziałek (14 XI) modlitwy animują: Koła Radia Maryja, Domowy Kościół i Wspólnota Mężczyzn św. Józefa.

We wtorek (15 XI) WIECZÓR UWIELBIENIA: modlitwy animuje młodzież z Wieczorów Uwielbienia, Duszpasterstwa Akademickiego i Ruchu Czystych Serc.

W środę (16 XI) przed Mszą św. o 17.00 różaniec i o 17.30 Nowenna: modlitwy animują: Róże Różańcowe, Akcja Katolicka, Caritas, Koło Misyjne i Trzeźwościowe, Wspólnota Jana Pawła II, Świecki Zakon Karmelitański, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD.

W czwartek (17 XI) na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami. Przynieśmy ze sobą krzyże.

W piątek (18 XI) od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlitwy animują: Oaza, KSM, Lektorzy, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, Duszpasterstwo Kolejarzy. Ten piątek przeżywamy w naszej diecezji jako dzień postu i modlitwy.

W sobotę (19 XI) o godz. 18.00 Msza św. w intencji fundatorów i dobroczyńców naszej parafii. Modlitwy animują: Siostry zakonne, nadzwyczajni szafarze Eucharystii i Rada Parafialna. Po Mszy św. odbędzie się uroczysty koncert organowo-wokalny w wykonaniu pana profesora Marka Stefańskiego i pana Jacka Ozimkowskiego z Opery Krakowskiej pt. „Christus vincit, regnat, imperat”: polska sakralna muzyka organowa, wokalna i wokalno-organowa od XI do XX wieku.
W niedzielę(20 XI) o godz. 12.00 uroczystości odpustowe: Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św., Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

*****************************

ą

 
Parafia rzymsko - katolicka pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie

ul. Ks. J. Jałowego 37 A
35-010 Rzeszów
Tel.: (17) 853 24 82
WWW: www.chrystuskrol.rzeszow.pl
E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.